ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Наприкінці літа у Рогатині відбудеться унікальне дійство

Центр дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля закладає "підвалини" в м. Рогатині Івано-Франківської області. В рамках проекту вже наприкінці літа відбудеться унікальне дійство.

Про це розповіла директорка комунального історико-краєзнавчого музею "Опілля" Ольга Блага, пише Дзеркало, посилаючись на ZIK.

«Отримавши підтримку держави та місцевого органу самоврядування вже цього року відбудеться перший етап реалізації проєкту. Оскільки основним об’єктом дослідження стали елементи нематеріальної культурної спадщини регіону Опілля – весільна обрядовість та весільна гастрономія, то власне й вони стануть акцентом колоритного заходу. Давні весільні традиції різних сіл Рогатинського району та сусідніх етнографічних регіонів, неповторні «долі» від весільних ґаздинь, духмяні короваї. Ці елементи нематеріальної культурної спадщини та багато інших самобутніх моментів планують презентувати у рамках гастрономічно-весільного фестивалю, який відбудеться в Рогатині вже наприкінці цього літа», - підкреслила директор музею «Опілля».  

Вона також акцентувала, що сьогодні в Україні не існує спеціалізованих центрів дослідження нематеріальної культурної спадщини і тому особливо важливе.

«Створення такого центру у Рогатині дозволить не лише покращити рівень вивчення, збереження, популяризації та відтворення нематеріальних пам’яток культури, але й з плином часу дозволить перетворити Рогатин на центр етнографічних досліджень Опілля. У такий спосіб буде створено прецедент для виникнення аналогічних центрів у інших регіонах України», - підкреслила Ольга Блага.

Фото ілюстративне

Читайте також: На Долинщині реконструювали небезпечну атракцію і перетворили її в туристичний об’єкт