ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

З 2019 року в Україні змінився податок на посилки з-за кордону

З 1 січня 2019 року набрав чинності податок на додану вартість на ввезення товарів у міжнародних поштових відправленнях на суму понад 100 євро для одного одержувача.

Відповідний закон підписав президент Петро Порошенко 10 грудня, інформує UkrMedia.

Зарубіжні посилки обійдуться українцям на 20% дорожче.

З 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року діятиме пільговий період з лімітом в 150 євро, а з 1 липня 2019 року запрацює новий - 100 євро на одну фізособу.

Зазначена норма діє по відношенню до однієї фізичної особи - одержувача. Посилка повинна бути відправлена в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях. Або ж в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.

За оцінками Кабміну, зниження безподаткового порогу для закордонних посилок принесе в державну скарбницю додатково 350-500 млн. грн.

Зниження граничної вартості безмитних посилок позначиться на дуже вузькому колі покупців і на дуже обмеженій кількості посилок.

На сьогодні 100 євро - це понад 3000 грн. Причому такою повинна бути ціна за одну одиницю товару. Тому що, якщо купувати навіть 2 речі на загальну суму 100 євро, їх можна розділити на дві посилки і ввозити до України безмитно і безпроблемно.

Чи багато українців можуть дозволити собі такі дорогі покупки в зарубіжних інтернет-магазинах? А якщо дозволять - то як часто? За даними деяких досліджень і самих продавців, українці не готові робити дорогі покупки через інтернет навіть в межах України. Середні чеки онлайн-замовлень завжди виявляються менше, ніж чеки при покупках в магазині. Що ж говорити про посилки з-за кордону?

Наприклад, за даними за минулий рік, середній чек української покупки на популярному майданчику Aliexpress становив близько 10 доларів. А це значить, що товари вартістю понад 100 євро купують там не так вже й часто.

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!