Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.
За період з 1991 року по 2016 рік в Україні, за даними Міжнародної організації з міграції, від торгівлі людьми постраждало понад 120 000 українців, інформують ”Вікна”.
Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.
Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.
За даними Групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми (ҐРЕТА), в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, починаючи з 2010 року. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх. Також для України залишається актуальною проблема сексуальної експлуатації дітей. Кількість неповнолітніх осіб, які надають в Україні сексуальні послуги за плату, сягає 15 тисяч.
Більш детальну інформацію про:
— ризики потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьми;
— порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
— види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;
— перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми;
— контакти відповідальних посадових осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та громадських організацій, які працюють у цій сфері, можна отримати, звернувшись до департаменту соціальної політики облдержадміністрації за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Леся Курсаба, 2 (кабінет №33), та за телефонами: (0342) 2-55-78, або 50-30-81; Благодійного Фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», за телефоном (0342) 75-30-61.
Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 (800) 505-501 (зі стаціонарних телефонів) та «527» (для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).