ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

З 1 жовтня введено в дію Закон України "Про систему громадського здоров'я"

Цей документ розроблений, щоб врегулювати механізми створення ефективної системи громадського здоров’я в нашій країні, що сприятиме зміцненню здоров’я населення, запобіганню хворобам та збільшенню тривалості життя.
Закон України "Про систему громадського здоров’я" також регулює суспільні відносини у сфері громадського здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення, визначає відповідні права й обов’язки державних органів та органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб у цій сфері, встановлює правові та організаційні засади здійснення державного нагляду (контролю) у сферах господарської діяльності, які можуть становити ризик для санітарно-епідемічного благополуччя населення.
Система громадського здоров'я – це основа профілактичної медицини, яка спрямована на збереження як здоров’я всього суспільства, так й індивідуального здоров'я населення.
Цей документ дозволить оновити й осучаснити систему охорони здоров’я, зробити її інтегрованою в європейську мережу. Крім того, він визначає функції та повноваження головної експертної установи у сфері громадського здоров’я - ЦГЗ.