Україною вже ходять нові віруси, і один з основних симптомів захворювання цього сезону - висока температура, яку не знижують навіть протигарячкові ліки.
Можливо, у пригоді стануть народні способи? Наскільки вони дієві і як правильно їх використовувати - з'ясовувала газета Експрес.
- Температуру не завжди треба збивати. Наприклад, тоді, коли перебіг хвороби неускладнений, коли температура тіла - до 39 градусів і після 3 - 4 діб знижується до нормальних величин, - каже травознай Катерина Фриндак. - Така температура несприятлива для розвитку вірусів, тоді як температура 36 - 37 градусів - оптимальною для їх розмноження. Крім того, при підвищеній температурі тіла у багато разів посилюються реакції знешкодження токсинів, стимулюється утворення інтерферону (з п'ятої доби відтоді, як підвищилася температура тіла). Тому лікування слід спрямувати не на зниження температури тіла, а на посилення виведення з організму токсичних продуктів через нирки, шкіру, кишки. Щоб токсини виводилися, потрібно споживати багато рідини. Пити треба малими ковтками та порціями.
- Коли ж усе-таки треба збивати високу температуру?
- Температуру тіла потрібно знижувати лише якщо хворий її погано переносить. Тобто якщо дуже болить голова, хворий відчуває надмірну слабкість, є тремтіння м’язів, судоми. Але не варто ковтати жменями протигарячкові засоби, - температуру тіла можна знизити й іншим способом.
Читайте також: В Україні лютує грип: епідпоріг не перевищено лише на Прикарпатті, Одещині та Харківщині.
- Ви маєте на увазі обтирання оцтом з водою?
- Не тільки це. У давнину рекомендували холодне обгортання та навіть холодні клізми. Для обгортання потрібно замочити простирадло в чистій воді, відтиснути зайву і покласти його на кілька сухих простирадл та ковдру. Хворого потрібно роздягнути, швидко обгорнути у вологу тканину, а потім тепло вкрити. Людина починає пітніти через 30 - 60 хвилин. Після цього треба зачекати 15 хвилин, а потім насухо витерти хворого і вкласти у суху постіль. Сильне пітніння розвантажує нирки, знижує гарячку й виводить токсини, а також поліпшує циркуляцію крові в судинах шкіри.
- Як ще можна пришвидшити потовиділення?
- Можна зробити хворому липовий чай, напій з малиновим варенням, сиропом або соком чорної бузини. Також корисно поставити холодну клізму з води, температура якої +15 градусів. Також можна накласти холод на ділянки великих судин - під пахвами, за вухами, у ліктьових ямках. А на лоб та скроні покласти листки буряків, узимку їх можна замінити сирою картоплею, яку треба нарізати кружальцями.
- Які ще народні засоби можуть допомогти позбутися гарячки?
- Імбирний чай також може знизити жар, і доволі швидко. Готувати його дуже просто: на півлітра води взяти свіжий корінь імбиру, приблизно 3-4 сантиметри, 2 насінини кардамону, трішечки кориці, 1 чайну ложку зеленого чаю без домішок, 3 чайні ложки квіткового меду і половинку лимона. Заварюємо зелений чай як зазвичай, настоюємо 5 хвилин, а потім проціджуємо. Проціджений чай виливаємо в каструлю з нержавійки і додаємо кардамон, подрібнений корінь імбиру, корицю, гвоздику. Доводимо до кипіння. На маленькому вогні варимо ще 20 хвилин. Потім додаємо мед і лимон та варимо ще 5 хвилин. Такий чай можна пити як гарячим, так і холодним. У першому випадку він знижує температуру, у другому - освіжає хворого.
Автор: Юлія СКОРИК
Популярні новини
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024
209 військових отримали матеріальну допомогу від коломийської громади
14 Листопада 2024