З вереснем у Коломиї починається жвавіше життя, вулиці та сквери заполоняють студенти. Наше місто сміливо можна віднести до студентських, адже тут налічується аж дев’ять вищих та професійно-технічних навчальних закладів.
А саме:
- Коломийський педагогічний коледж Івано-Франківської обласної ради;
- Коломийський медичний коледж ім.Івана Франка;
- Коломийський політехнічний коледж НУ "Львівська політехніка";
- Коломийський економіко-правовий коледж КНТЕУ;
- Коломийський навчально-науковий інститут ПНУ ім.В.Стефаника;
- Коломийський інститут управління природними ресурсами "КРОК";
- Коломийський індустріально-педагогічний технікум;
- Коломийське вище професійно-технічне училище №14;
- Коломийський професійний ліцей сфери послуг.
Всі ці навчальні заклади забезпечують широкий вибір спеціальностей. Ми вирішили дізнатися, як пройшла вступна кампанія у більшості з них.
У Коломийському педагогічному коледжі лави першокурсників поповнять 150 студентів. Це дало можливість зберегти конфігурацію коледжу. Виконано збільшені плани державного замовлення. Про це розповів нам директор коледжу Ковтун Валерій Іванович. Став якіснішим і більшим набір на спеціальності "початкове навчання і англійська мова" та "початкове навчання і музика". На спеціальність "образотворче мистецтво" вступили кращі випускники художніх шкіл. Продовжується також набір на спеціальність "соціальна робота" на базі повної загальної середньої освіти.
"Сьогодні наш колледж повністю готовий до початку навчального року. Немає фінансових боргів перед викладачами та студентами. Ми приступили до підготовки до "Нової української школи". Спеціально для цього створюємо відповідний кабінет, вартістю 400 тис. грн.", - поділився Валерій Ковтун.
Про ситуацію у Коломийському політехнічному коледжі розповів директор Ляшеник Андрій Васильович: "Прийняли 222 студентів. Найпопулярнішими спеціальностями залишились: "інженерія програмного забезпечення" та "автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології". Підвищився інтерес до економічного напрямку та спеціальностей легкої промисловості. Державне замовлення виконано в повному обсязі (196 державних місць), а також набрано 26 студентів на контракт". Керівник навчального закладу розповів також про Німецько-український освітній центр, який є результатом угоди про співпрацю між університетом "Львівська політехніка" та Торгово-промисловою палатою Ерфурта.
Його мета – дати можливість студентам одночасно з українським дипломом отримувати німецький. Ця можливість уже є доступною і для студентів нашого політехнічного коледжу. Студенти двох спеціальностей поглиблено вивчають німецьку мову, мають змогу проходити практику і стажування у Німеччині. Всі фінансові витрати оплачує німецька сторона. Угода булла підписана 1 лютого 2018 року, відповідно студенти уже півроку навчаються за цією програмою. Залишившись у Німеччині, такі випускники будуть отримувати заробітню плату не менше 2400 євро у місяць.
"Медичний коледж прийме у своїх стінах цьогоріч ще 43 фельдшера, 40 медсестер та 81 фармацевта. На жаль, не набрано жодного акушера. Набір не високий, порівняно з попередніми роками. Це зумовлено демографічною ямою, найнижчою народжуваністю у ті роки", - пояснив директор Коломийського медичного коледжу Васкул Василь Петрович. З 164 вступників – 100 навчатимуться на державному замовленні, інші за контрактом.
Коломийський професійний ліцей сфери послуг вже котрий рік поспіль демонструє найкращий набір в області серед професійно-технічних навчальних закладів. Цьогоріч він становить 290 осіб. Також цього року відкрили нову спеціальність "Швея-кравець". Найпопулярнішими спеціальностями залишаються "Кухар-офіціант", "Перукар-візажист", "Електромонтер", "Секретар керівника", "Оператор комп’ютерного набору" та інші.
В індустріально-педагогічному технікумі на першому курсі навчатимуться: за освітньо-кваліфікаційним рівнем "кваліфікований робітник" - 110 осіб та за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" - 106 осіб. Непогано, на перший погляд, хоча керівництво технікуму зауважує, що регіональне замовлення не виконано.
Хотіла б бажати кращого ситуація у навчально-науковому інституті. Сюди вступили тільки 50 абітурієнтів. Заяв було багато, проте мало хто поспішав з подачею оригіналів документів.
Вище професійно-технічне училище №14 поповнять 176 студентів. Вступники частіше за все обирали наступні спеціальності: слюсар, ремонтник, електрозварювальник, столяр, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.
Інна ЯКУБ'ЯК
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024