ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Водні перлини Прикарпаття: Манявський водоспад. ФОТО

До Всесвітнього дня води Дністровське БУВР продовжує розповідати про водні перлини України і світу.
Сьогодні мова піде про Манявський водоспад - одне з вражаючих чудес природи у Карпатах.
Манявський водоспад знаходиться в Українських Карпатах (масив Ґорґани) і є гідрологічною пам'яткою природи загальнодержавного значення. Розташований у межах Івано-Франківського району Івано-Франківської області, на південний захід від села Маняви.
Він є один із найвищих у Карпатах і навіть в Україні. Він вважається одним з чудес українських Карпат.
Манявський водоспад розташований у гірській ущелині масиву Горгани, оточеній кам’яним каньйоном з гранітними скелями, висота яких сягає 20 м. Біля підніжжя водоспаду утворилась невеличка водойма з чистою гірською водою. Вважається, що вона здатне омолодити кожного, хто ризикне тут скупатися.
За переказами, тут знаходився храм язичницьких богів, які були покровителями молодості.
У каньйоні біля водоспаду досить прохолодно, навіть у спекотний літній день.
Взагалі, долина річки Маняви (притока Бистриці Солотвинської), оточена казковими краєвидами і сюди варто приїхати, щоб отримати незабутні враження і відчути справжню красу дикої природи.
Навколо Манявського водограю розкинулася архаїчна і чудова природа.
Водоспад знаходиться приблизно у семи кілометрах від Манявського скиту, територія якого з трьох боків омивається гірськими водами.
Ця місцевість зберігає в собі безліч таємниць і легенд. Згідно з легендою, тут небезпечно залишатися на ночівлю, оскільки можна піддатися співу мавки і занапастити своє життя.
Що ж стосується містичної складової, то очевидці вважають, що це місце енергетично сильне. В таких місцях починаєш розуміти чому впродовж століть місцеві люди складають безліч легенд і байок про такі місця – священні камені і печери, джерела і водоспади. Здавна вважалось, що камінь, на який падає вода, несе особливу силу. Тут в це починаєш вірити.
Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.