ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Власникам коломийських кафе і ресторанів нагадують вимоги у період новорічних корпоративів, щоб запобігти отруєнням

Держпродспоживслужба нагадує власникам  про вимоги до закладів громадського харчування.

У зв'язку з проведенням новорічних корпоративів та святкуванням Різдвяних свят, з метою запобігання виникненню харчових отруєнь та гострих кишкових захворювань жителів і гостей міста,  керівники закладів громадського харчування зобов'язані дотримуватись наступного:

1.      Приміщення повинні знаходитись в задовільному технічному і санітарно-гігієнічному стані.

2.      На підприємстві має бути холодна та гаряча протічна вода гарантованої якості (при перебоях в поступленні води або її відсутності припиняти роботу і не приймати замовлень).

3.      Повинні бути в задовільному, робочому стані санвузли та каналізаційна система.

4.      Сировину отримувати при наявності супровідних документів (товарно-транспортних накладних, закупочного акту, або чеку з магазину та документів, що засвідчують її безпечність та якість: якісне посвідчення чи декларація виробника).

5.      Дотримуватись технології та поточності приготування страв.

6.      Контролювати роботу холодильного обладнання із записом температурного режиму у відповідному журналі.

7.      Впорядковано зберігати сировину, продукцію та технологічний інвентар.

8.      Промаркувати технологічний та прибиральний інвентар і використовувати його за призначенням.

9.      В працівників повинні бути особові медичні книжки з відміткою своєчасного проходження медичного огляду. Кожен день перед початком зміни проводити огляд відкритих частин тіла на наявність гнійничкових захворювань. Дотримуватись правил особистої гігієни.

10. За якість заготовленої сировини і продукції замовником урочистості відповідальність несе керівництво Вашого закладу.

11. Посилити дезрежим. Мати відповідний запас миючих та дезинфікуючих засобів.

12. Регулярно проводити дезінсекцію та дератизацію (боротьбу з    мухами, тараканами і гризунами). Своєчасно вивозити харчові та побутові відходи.

"Виконання вищевказаних пунктів є обов'язкове для закладів громадського харчування – операторів ринку. За невиконання вимог чинного законодавства керівники цих закладів   несуть персональну відповідальність згідно з ст. 64 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" №1602 від 22.07.2014 р.", - йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.