ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Вісім теплопостачальних підприємств Прикарпаття можуть не розпочати роботу в опалювальний сезон

В Івано-Франківській області працює вісім виробників тепла, які не включені до реєстру жодного з постачальників природного газу.


Вони мають забезпечувати теплом взимку 47453 домогосподарств та 713 непобутових споживачів, серед яких є школи, дитсадки та інші соціально важливі об’єкти, повідомляє  "Івано-Франківськгаз".


Це означає, що відповідно до чинного законодавства, вони не мають права споживати природний газ з газорозподільної системи, а АТ «Івано-Франківськгаз» - права здійснювати доставку газу таким споживачам.


Не закріплені за жодним постачальником наступні підприємства телоенергетики: Теплокомуненерго Богородчани, ТОВ «ТЕПЛОНЕНЕРГО» Івано-Франківський коледж ЛНАУ, ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія», Районне комунальне підприємство «Галичтеплосервіс», КП «Водотеплосервіс», КП «Теплокомуненерго Надвірнянської районної ради», Яремчанське підприємство по забезпеченню тепловою енергією.


«Внесені минулого року зміни до Кодексу ГТС дають право постачальнику «Нафтогаз України» надавати доручення на відключення тепловиків від газопостачання, що в свою чергу зобов’язує газорозподільну компанію припинити доставку газу таким компаніям, - говорить комерційний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик. – Ми сподіваємось, що власники теплопостачальних підприємств встигнуть підготуватись до опалювального сезону і будуть включені в реєстр постачальника газу».


За дорученням постачальника газу АТ «Івано-Франківськгаз» повинне буде вжити заходів з припинення газопостачання навіть захищених споживачів (побутові споживачі, підприємства, установи, організації, що здійснюють надання важливих суспільних послуг, в тому числі теплопостачальні підприємства). 


Існує нагальна потреба, щоб органи місцевого самоврядування та власники підприємств до початку опалювального сезону вжили всіх можливих заходів, аби виробники тепла були включені в реєстр постачальника природного газу, на якого покладені спеціальні обов’язки.


Припинення розподілу природного газу в опалювальний сезон для підприємств теплоенергетики призведе до виникнення соціальної напруги, та може спричинити виникнення непередбачуваних аварійних ситуацій в системах теплопостачання, які в свою чергу можуть стати причиною надзвичайної ситуації техногенного характеру.


Розуміючи соціальну важливість питання роботи теплопостачальників, АТ «Івано-Франківськгаз» вже проінформувало окремими листами про ситуацію, що склалася в Івано-Франківській області Офіс Президента України, Раду національної безпеки та оборони, Кабінет Міністрів України, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади.


Окрім того, за ініціативи газорозподільної компанії Івано-Франківська обласна державна адміністрація організувала спільну нараду з теплопостачальними організаціями області, на якій обговорили шляхи вирішення проблеми.


Нагадуємо, минулого року в Кривому Розі 800 тисяч споживачів тепла залишились без опалення наприкінці листопада і були змушені вийти на акції протесту.


Працівники підприємств, що здійснюють виробництво тепла для потреб населення удалися до зриву пломб, що є порушенням чинного законодавства.


Є підстави вважати, що опалювальний криворізький колапс може повторитися в нашій області.