ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

ВІДЕО. Андрій Іванчук обговорив закон про ринок землі з найбільшими аграріями Покуття

Днями народний депутат з Прикарпаття Андрій Іванчук зустрівся  з аграріями Коломийщини і Городенківщини.

Спілкування в такому форматі з представниками сільськогосподарських підприємств нардеп анонсував ще до Нового року. Присутніх об’єднало наближення   голосування за закон про ринок землі.

«Це право приватної власності, воно гарантується Конституцією. Що стосується власності на землі сільськогосподарського призначення, в українців це право обмежене, іншими словами – його немає... Наступного тижня буде голосування – мені важливо було побачити, що всі налаштовані, всі розуміють, що це важливо і для продавців, і для покупців», - зазначив Андрій Іванчук.

На зустріч прийшли представники понад 50 сільськогосподарських підприємств з Покуття.

Якщо загалом до впровадження ринку землі присутні поставилися, як до чогось неминучого, то пропозиції і зауваження все ж виголосили.

Чи не найбільшу дискусію викликала можливість продажу землі іноземцям.

«Земля повинна стати товаром і має продаватися і купуватися. Наша область, наш Городенківський  район більш схильний до моделі, що володіти українською землею має все ж таки українець», - каже Іван Приймак, депутат обласної ради, фермер.

Андрій Іванчук пояснив: підготовлений до другого читання законопроект містить норму, за якою продаж іноземцям українських земель можливий тільки в одному випадку - якщо таку ідею підтримають українці на референдумі.  А оскільки суспільство налаштоване негативно, ймовірність цього невисока.

Прокоментував нардеп і можливість  того, що землю продаватимуть за заниженою ціною.

Стосовно ціни на землю та продажу йшлося про те, що власники сільськогосподарських земель, в разі продажу ділянки, ризикують втратити субсидію. Це важливо, зважаючи на те, що багато власників паїв - з соціально незахищених верств населення, пояснила запрошена на зустріч аграріями юристка Оксана Кобран:

  «Кожен з власників має розуміти, що якщо продасть ділянку, скажімо, за 50 тисяч за нормативно-грошовою оцінкою, то втратить субсидію на увесь наступний рік».

Підсумовуючи, Андрій Іванчук  зазначив: ця зустріч була для нього важливою перед голосуванням у Верховній Раді.

Депутат запевнив, що розуміє невдоволення частини суспільства впровадженням даного закону, однак зауважив: люди таки повинні мати право розпоряджатися своїм майном.

«Для мене з юридичної точки Україна заслуговує мати якусь модель ринку землі, тому що ми - аграрна країна, це основа нашої економіки. Нарешті в Україні почалася професійна дискусія, якому ринку землі бути».

 На заході були присутні й представники влади Коломийського та Городенківського районів. Чиновники впевнені:  відкриття ринку землі на часі і сприятиме розвитку обох районів.

Опісля нардеп поспілкувався з мешканцями свого виборчого округу.

Детальніше про зустріч з аграріями - дивіться у нашому відео.