ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Від продавця керамічної плитки до власника бізнесу. Петро Тимків про салон-магазин ''Панна Ванна''

У нього немає власного кабінету на фірмі, він може радо зустрічати гостей салону-магазину, через кілька хвилин домовлятись про поставки товару з партнерами, а ще не уявляє свого життя без спорту, екстриму і люблячої сім’ї.

Його звати Петро Тимків, йому 39, він багатодітний батько й засновник салону-магазину ''Панна Ванна'' та ''BathMix''.

Ще будучи студентом останнього курсу Національного лісотехнічного університету у Львові, Петро потрапляє на роботу до лідера-імпортера керамічної плитки на Західній Україні.

Кілька місяців працює продавцем, згодом стає менеджером. Після закінчення навчання вирішує переїхати до Коломиї. Це був 2002-ий. Згодом виникла ідея розпочати власну справу тут, співпрацюючи з колегами з попередньої роботи, почався пошук інвесторів.

На початку коштів майже не було – лише ентузіазм та бажання. Першим магазином, в якому Петро виступив як співзасновник, стала ''Плиточка''.

–  Розкажіть, чи функціонує магазин досі і де знаходиться?
 Видно, що ви ремонти не робили (сміється). За вербізьким мостом ліворуч. Проте зараз ним займається інший співзасновник.

 ''Панна Ванна'' – назва, яка залишається у пам’яті. Як з’явилась ідея?
Ми шукали назву для нашого гуртового відділу, одна з пропонованих була саме ''Панна Ванна''. Проте для розуміння міжнародними клієнтами ми назвали гуртівню сантехніки ''BathMix''. А ''Панна Ванна'' – назва, яка дуже припала до душі, адже вказує напрям нашого бізнесу і водночас є колоритною. І тому дуже скоро, в 2010 році, ми відкрили роздрібний відділ ''Панна Ванна'' на базі магазину ''Хата Ламінату'', в якому я також був співзасновником.

Поступово я почав розуміти, що варто робити щось більше. Часто їздив на тематичні виставки, налагоджував зв’язки, комунікував з партнерами, брав приклад із закордонних практик. І вже в 2016-ому відкрив свій повноцінний салон-магазин ''Панна Ванна'', що на вул. Карпатській, 2.

Розкажіть більше про особливість закладу: продукцію, спектр послуг.
Перш за все, акцент робиться на ванни, душові кабіни, різну сантехніку, керамічні раковини, унітази та весь супутній товар, чи то змішувачі, сифони, інсталяції тощо. Друге – це керамічна плитка. Вона розрахована не лише для ванн, а й для кухонь, віталень та інших приміщень. Третій напрямок – це підлогові покриття, ламіновані підлоги та паркетні дошки і товари, що пов’язані з ними. Зараз починаємо вводити новий вид товарів – це шпалери та освітлення. Адже люди прагнуть виконати ремонтні роботи в комплексі.

Наші покупці – люди з вишуканим смаком, котрі ретельно підходять до створення чи відбору своєї ванної, прагнуть естетики, якісніших матеріалів та брендів, тому в планах створити ще більше шоу-румів.

Якою у вашому розумінні має бути ідеальна ванна кімната?
У моєму розумінні – це кімната, яка уособлює затишок і комфорт, щоб після насиченого дня можна було відпочити. Це своєрідна зона медитації. Гама кольорів має бути підібрана під ваш смак. У моєму випадку це бетонні, сірі кольори, без зайвих декорацій, а ще це має бути саме ванна – глянцева або матова великого розміру.

 Яка позиція щодо конкуренції?
Ринок, на мою думку, наповнений, але водночас падаючий. Конкурентів є багато, але я бачу в них партнерів, адже практично з усіма спів­працюю.

Ринок змінюється. Починати працювати у 2004-му році і зараз – це зовсім різні речі. Ринок тоді не був таким насиченим, було менше вибору, а зараз це ширша лінійка товарів, ринок гнучкіший, працює під замовлення конкретного клієнта. Зараз люди не акцентують на якомусь одному товарі, а намагаються дати ширший спектр вибору.

Ми працюємо з великими імпортерами з України, а також напряму з виробниками сантехніки.

Ви також поєднуєте бізнес зі спортом. Це єдиноборства, біг, екстремальні види. Розкажіть про ці заняття, що також, так чи інакше, впливають на вашу особистість.
Хобі в мене дуже багато. Найбільше – це спорт. Великий теніс, волейбол, походи в гори, змішані єдиноборства, мотокрос та мототуризм, біг. Минулого року – це півмарафон в Івано-Франківську, цього року планую пробігти повний. Це дуже допомагає. А також завдяки спорту ти енергетично заряджаєшся.

Що вас надихає та хто підтримує?
У цьому постійному ритмі надзвичайним є підтримка від дружини і найрідніших людей. Я не уявляю життя без друзів, будь-яких спортивних занять, подорожей, також дуже допомагає робочий колектив, всі ті люди, які є частиною команди.

Дружина Олеся працює разом зі мною. До цього вона займалась банківською справою. Сьогодні – моя права рука в бізнесі.

Подорожі, екстрим та сімейне життя, бізнес. Як все поєднуєте?
Одного разу ми з товаришем їхали до Румунії на мотоциклах, ціллю була дорога ''Трансфагараш''. І хоч це була осінь, вона була вкрита снігом, ми піднялись на перевал. Було небезпечно. Спустились, внизу вже снігу не було. Коли з’являються труднощі – це також мотивує. Окремо є сімейний відпочинок з дітьми. Окрім купання, це пляжний волейбол тощо. Окремо є бізнес – подорожі, щоб набратись досвіду в іноземних представників.

 Розкажіть про можливість розвитку власної справи в сучасних умовах у нашому місті?
Водночас і важко, і легко. Проте, потрібно орієнтуватися не лише на ринок нашого регіону, а й на закордон. Зараз дуже відкритий інтернет-простір, що дає широкі можливості, треба вчити англійську.

Однозначно ця справа відповідає твердженню: ''Роби те, що любиш, і люби те, що робиш''. Щодо планів, перш за все, – це переформатування магазину в зручніший для клієнта, з великою кількістю анонсованих раніше шоу-румів, також плануємо розширити штат дизайнерів, прагнемо вийти на всеукраїнський та міжнародний ринок.

Ми намагаємось створити для наших клієнтів максимальний комфорт, те своєрідне гніздечко, в якому їм буде затишно, і, звичайно, це неабияк гріє душу, коли людям з нашою допомогою це вдається.

Авіто: Віталій БИРЧАК

Фото: Андрій КАНЯ