ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Ветеранів УПА та ОУН визнали учасниками бойових дій. Закон набув чинності

Верховна Рада розширила перелік борців за незалежність України у XX столітті, які можуть отримати статус учасника бойових дій. Закон вступить в дію через три місяці.


В Україні 26 березня набув чинності закон, який надає статус учасника бойових дій ветеранам Української повстанської армії (УПА), Організації українських націоналістів (ОУН) та інших армій, які боролися за незалежність України у XX столітті.

Відповідна відмітка з'явилася на сторінці закону на сайті Верховної Ради, пише Гордон.

Учасниками бойових дій визнаються воїни Української повстанської армії, які брали участь у бойових діях проти німецько-фашистських загарбників на тимчасово окупованій території України в 1941—1944 роках, за умови якщо вони не чинили злочинів проти миру і людства та були реабілітовані.

Тепер до цього переліку додали людей, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі:

  • УПА,

  • Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця "Поліська Січ",

  • Української народної революційної армії (УНРА),

  • Організації народної оборони "Карпатська Січ",

  • Української військової організації (УВО),

  • збройних підрозділів Організації українських націоналістів, і, відповідно до закону "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті", визнані борцями за незалежність України у XX столітті.


За даними Всеукраїнського братства, ОУН-УПА станом на травень 2018 року чисельність учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті із числа збройних підрозділів ОУН і УПА становила 1201 особу.