ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Шахраї хотіли викрасти гроші, які збирали на похорон бійця 10 гірсько-штурмової бригади

23 липня, на Харківщині в ДТП загинув офіцер Коломийської 10 гірсько-штурмової бригади, 34-річний Олександр Андрієнко.

У вівторок, 30 липня, його побратим Гліб Бабич повідомив, що гроші, які збирали на похорон Олександра Андрієнка намагалися викрасти шахраї.

"Те, що сталося, не вкладається в рамки звичайного криміналу. Це дно. Навіть для тих, хто живе поза законом, – розповідає Бабич. – Кілька днів тому ми поховали нашого друга і побратима Сашу Андрієнко. Я написав пост про це, де вказав картку дружини для всіх охочих допомогти – троє дітей залишилися без годувальника. Багато хто відгукнувся. Кожен допоміг, чим міг. А сьогодні, те, що залишилося від похорону на картці, вкрали”.

Шахрай спершу зателефонував одному з волонтерів, який теж написав пост про збір грошей для сім’ї комбата і знав Олександра Андрієнка особисто. Телефоном сказав, що хоче допомогти, тож волонтер розповів йому про Олександра. Вдові Андрієнка шахрай дзвонив вже підготовленим.

"Розповів про цільову допомогу для сімей загиблих, яку він спрямує сім’ї Андрієнка. А в кінці попросив номери телефонів батьків Саші. Мовляв, треба зателефонувати їм, запитати, може що потрібно, – розповідає Бабич. – Потім у Сашиної дружини перестав працювати телефон. Злочинець заблокував сім-карту, і замовив відновлення в компанії оператора. Так-так, в неконрактних пакетах, для підтвердження, що цей номер – твій, необхідно назвати телефони, за якими ти найчастіше дзвониш.

Шахрай розрахував правильно – в цей період більшість дзвінків були за телефонами батьків. Маючи телефон, до якого прив’язана банківська карта – він зняв гроші, що залишилися. Як саме це сталося, за якою схемою – розбирається поліція. Але є і хороші новини. Сашина дружина вчасно занепокоїлася з приводу заблокування сім-карти, і звернулася до оператора. Оператор знову заблокував картку”.

Тепер гроші повернуть на вимогу поліції. Для тих, хто хотів але не зміг допомогти сім’ї Олександра Андрієнка через блокування картки, Гліб Бабич залишив нові реквізити.

Рахунок у банку Аваль 4149 5010 2005 8674, отримувач Вікторія Афанасьєва.