ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Верховна Рада призначила дату інавгурації Володимира Зеленського

Інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського відбудеться 20 травня.


Відповідне рішення прийняла Верховна Рада на засіданні, сьогодні, 16 травня, пише 24 канал.


За проголосували 315 нардепів. Парламентарі розглядали сім проектів постанов, три з яких пропонували провести інавгурацію 19 травня, інші – 17 травня, 20 травня, 26 травня та 28 травня.Один з авторів проекту постанови про дату інавгурації 28 травня Андрій Тетерук відкликав свій проект під час обговорення.

Що кажуть про дату інавгурації у Зеленського?

Водночас, керівник передвиборчого штабу Володимира Зеленського Іван Баканов зауважив, що точну дату проведення інавгурації команда ще буде узгоджувати.

Я думаю, це може бути 30 травня,– сказав член ЗЕкоманди.

Серед перших ініціатив Зеленського після інавгурації – законопроекти про зняття недоторканності з президента, народних депутатів, суддів, про імпічмент президента та відкликання нардепа.

Окрім того, він пропонує проводити вибори до парламенту та місцевих рад за відкритими списками, а за "кнопкодавство" та прогули засідань – позбавляти мандатів.

Переможець президентських перегонів ще раніше заявляв: він іде у президенти України лише на один термін, що триватиме 5 років. За цей час він обіцяє подати перший законопроект "Про народовладдя", який повинен формувати головні завдання для влади, зокрема через референдуми.

Зеленський також пропонує провести референдум щодо вступу України до НАТО, а зарплату для українських військових зробити на "рівні натівських стандартів".