ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

В Україні відкрили частину бетонної дороги

Першу ділянку бетонної автодороги Н-31 Дніпро - Решетилівка відкрили для руху транспорту.

Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає "Еспресо".

"Перша ділянка бетонної дороги в Україні відкрита для руху транспорту! Збудовано за найсучаснішими технологіями, гарантія - 28 років! Вперше в Україні!", - написав Омелян.

Згідно з повідомленням Служби автомобільних доріг Полтавської області, відкрили рух по одній з ділянок збудованої цементобетонної дороги в Кобеляцькому районі. Поки дозволили рух по 1.7 км по правому проїзду автодороги Н-31 Дніпро - Решетилівка.

Зазначається, що на реалізацію державного інвестиційного проекту з покращення стану автодороги Н-31 Дніпро - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка впродовж останніх двох років скерували: у 2017 році - 252 млн грн, у 2018 - 1 млрд 41 млн 955 тис. грн, у 2019 році планується профінансувати 800 млн грн.

Автомобільна дорога Н-31 – одна з найважливіших на Полтавщині. Щодоби нею курсують до 15 тис. транспортних засобів. Її збудували у 60-х роках минулого століття. За цей час жодного разу її масштабно не ремонтували. Найчастіше цієї дорогою курсують великогабаритні автомобілі. Наявне покриття не витримує їхньої ваги. Тому в обласному автодорі вирішили збудувати бетонну дорогу.

Зазначається, що товщина дорожнього покриття – майже 1,5 м. Верхній шар (важкий бетон) – 26 см. На повздовжніх і поперечних швах важкого бетону на глибині 13 см укладають армувальні елементи - закладні штирі. Вони не дають бетонним плитам зсуватися після нарізки швів.