«Довгий час це питання просто ігнорувалось — як наслідок, велика частина дійсно цінних об’єктів, зокрема зупинкових комплексів і автопавільйонів, перейшли в аварійний стан і становлять небезпеку для пасажирів. Тобто проблема із фази «не чіпати, щоб зберегти» перейшла в етап «неможливо ігнорувати», — каже голова агентства, інформує пресслужба ОДА.
З початку «Великого будівництва» у 2020 році Укравтодор поставив завдання підвищити безпеку на дорогах. Тому в ході ремонтів встановлюють більше освітлення, бар’єрів та тротуарів. У нових проєктах прибирають небезпечні розв’язки та ліві повороти. Розвиток придорожньої інфраструктури стане наступним кроком. При виконанні робіт також враховуватимуть культурне значення об’єктів.
«Зрозуміло, є низка обмежень — зокрема, деякі об’єкти вже не підлягають навіть реставраційним роботам. Однак разом ми зможемо зробити так, щоб там, де об’єкт вже неможливо зберегти — створити якісну, комфортну й естетично цінну альтернативу», — коментує Кубраков.
Конкурс на розробку нових типових проєктів зупинок оголошено в грудні минулого року, пропозиції досі приймаються. Крім того, Укравтодор виступив з ініціативою включити мозаїчні зупинки до проєктів «Мандруй Україною» та «Велика реставрація», для популяризації та збереження таких об’єктів.