ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

В мережі оприлюднили факти про першого предстоятеля Української помісної церкви

15 грудня в Софії Київській відбулося обрання першого предстоятеля Автокефальної Помісної Православної Церкви України.

Главою церкви став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, інформує Eспресo.TV.


 10 найголовніших фактів про очільника Української помісної церкви:

1. Епіфаній (Сергій Думенко) народився в селі Вовкове Іванівського району Одещини. Його дитячі роки пройшли в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. Зараз йому 39 років.

2. Епіфаній вивчав філософію в Афінах та богослов'я у Києві. Свою церковну кар’єру він розпочав на Рівненщині.

3. Його знання грецької мови може бути суттєвим плюсом у стосунках з Константинополем. В одному зі своїх інтерв'ю Епіфаній казав, що на дозвіллі займається перекладами. Зокрема, він перекладає українською мовою праці святих отців.

4. У 2003-2005 рр. Епіфаній був секретарем ще одного вихідця з Буковини, нині покійного митрополита Рівненського і Острозького Данила. Данило неодноразово зустрічався з патріархом Константинопольським Варфоломеєм і був серед головних учасників переговорів по визнанню УПЦ КП світовим православ’ям.

5. Кар’єра Епіфанія почала зростати у 2008 році. 5 січня 2008 року він був призначений секретарем патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. А вже 30 травня 2008 року Епіфаній став керуючим справами Київської Патріархії.

6. 28 червня 2013 року Епіфаній став митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Саме цю посаду він займав до свого обрання предстоятелем Автокефальної Помісної Православної Церкви України. Також Епіфанія обрали тоді намісником та місцеблюстителем патріарха Філарета на випадок його смерті чи хвороби.

7. У науковому доробку митрополита Епіфанія понад 50 наукових публікацій, зокрема кілька монографій з православного богослів’я. Епіфаній є також активним громадським діячем, який бере участь у багатьох наукових і просвітницьких заходах.

8. Епіфаній є давнім прихильником створення Української помісної церкви. Ще у жовтні 2013 року він заявив: "Рано чи пізно, але народ України матиме свою Помісну православну церкву, як має державу, президента, уряд, військо, гімн, герб, прапор. Це неминуче".

9. Також у жовтні 2013 року Епіфаній вказував, що після обрання президентом Віктора Януковича "всі насторожилися", і проросійські сили пішли в наступ. Одним з проявів цього наступу стали пропозиції зняти з реєстрації Київський патріархат.

10. До свого обрання очільником Української помісної церкви митрополит Епіфаній рідко давав інтерв'ю і мало розповідав про свою родину, звички чи уподобання. Епіфанія розглядають як представника Філарета, який може таким чином зберегти вплив на помісну церкву.