ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

В Івано-Франківську за матеріалами СБУ 5 років отримала агітаторка, яка бажала перемоги російським військам


За матеріалами СБУ в Івано-Франківську засуджено місцеву мешканку, яка надавала інформаційну підтримку російській загарбницькій війні.Уродженка рф систематично поширювала в «Однокласниках» наклепи на Збройні сили України. Натомість російські мародери і ґвалтівники в її дописах поставали героями, «дорогими мальчиками», котрим вона зичила перемоги.
Кіберфахівці СБУ викрили та затримали інтернет-агітаторку в лютому 2023 року, відтоді жінка перебуває під вартою.Агітаторка поширювала контент проросійських пропагандистів, серед яких Юрій Котенок, Тетяна Монтян та ін. У цих дописах війну рф проти України представляли як «війну з НАТО», виславляли російських вояків, паплюжили європейських партнерів нашої держави, а українців називали «нацистами» і «терористами».
Жінка була учасницею груп «Ми за путіна – патріоти росії», «Антимайдан» тощо та активно ділилася російськими наративами з цих ресурсів. Відповідно до них агресивна невиправдана війна рф проти нашої держави подавалася як «визволення від фашизму».Суд визнав жінку винною за ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України – виправдовування, визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників.
Агітаторку засуджено до 5 років позбавлення волі.Вирок набере законної сили після закінчення строку подання апеляції.Розслідування проводила СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.