ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

В Івано-Франківській області виставлять на приватизацію 34 будівлі

У рамках малої приватизації в Івано-Франківській області готуються аукціони з продажу 34 об’єктів нерухомості, більшість з яких - нежитлові будівлі.

Взяти участь в аукціонах може кожен охочий, а нові пропозиції з’являються щотижня, повідомляє Івано-Франківська ОДА.


Перелік доступних для приватизації об’єктів доступний за посиланням https://bit.ly/3tGJyXa.


Відповідно до закону, до малої приватизації належать активи, вартість яких не перевищує 250 млн грн. Проте здебільшого на продаж виставляються значно дешевші лоти - окремі будівлі, автомобілі, і лише іноді цілі майнові комплекси та підприємства.


Трапляються й унікальні об’єкти - як, наприклад, історична будівля в центральній частині міста Надвірна, аукціон по якій відбувся 11 травня.


Раніше інформація про доступні лоти публікувалася лише в газеті «Вісник приватизації», проте Фонд державного майна України запустив зручний сайт, де тепер можна знайти усі наявні пропозиції.


Це державні активи, які сьогодні здебільшого не використовуються. Мета їх приватизації - знайти нових власників, які зможуть дати їм нове життя: оновити, відкрити власний бізнес або ж просто ефективно використовувати. Саме підприємці найчастіше беруть участь в приватизаційних аукціонах.


Продаж об’єктів відбувається онлайн в системі Прозоро. Продажі, що гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій.


За інформацією ФДМУ, у 2020 році програма приватизації дозволила залучити до державного та місцевих бюджетів 3 млрд гривень. Цього року планку встановили ще вище - на аукціонах планується отримати 12 млрд гривень надходжень.