ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"В Америці не бажають смачного". Заокеанські волонтери про будні в Коломиї

Роки українці шукають кращої долі за кордоном, громадяни інших держав долають тисячі кілометрів з бажанням пожити в нашій країні. У Коломиї впродовж тривалого періоду часу живуть і працюють американські волонтери. Ми вирішили дізнатися, чим саме вони тут займаються та що спонукало їх приїхати до нас. Ханна Корсі, волонтерка з Корпусу Миру США в Україні, викладає англійську мову в Коломийському ліцеї ім. М. Грушевського та веде англійські клуби щовівторка й щосереди. Дівчина, закінчивши університет в США за спеціальністю "політичні науки", подалась до України. В Коломиї живе вже півтора року. Встигла відвідати  Львів, Київ, Луцьк, Коваль, Чернівці, Івано-Франківськ та Житомир. Вона весела й енергійна, має неординарний зовнішній вигляд завдяки рожевому кольору волосся. Ханна одразу налаштовує на позитив. "Я люблю своїх учнів, вони веселі та цікаві. Ми стали справжніми друзями", – розповідає волонтерка.
"Найбільше мені подобається Київ, – зізнається дівчина, – я люблю великі міста, в яких завжди вирує життя. Також мені сподобалась Одеса. У Штатах я жила у великому місті недалеко від моря, тому мені близькі Київ та Одеса. Оскільки під час навчання трохи вивчала російську мову та давно мріяла пожити у Європі, Україна стала для мене місцем втілення мрії".
Спочатку дівчині було складно звикнути до нових умов життя. Але через деякий час вона стала почуватися, наче вдома. Зараз волонтерка живе у коломийській родині.
"У мене чудова сім’я. Ми дуже сильно здружилися. Я завжди можу на них покластись, якщо маю певні проблеми і не знаю, як їх вирішити. Українська сім’я не сильно відрізняється від американської. Хоча існує одна відмінність. Я думаю, що американські підлітки більше незалежні та вільні у своїх діях. Наприклад, в Америці неприйняті часті дзвінки від батьків. З мамою я можу розмовляти раз на місяць або просто переписуватись в соціальних мережах. Підлітки у нас не так сильно покладаються на батьків, як тут".
За час перебування в Коломиї Ханна встигла полюбити українську кухню. Більше того, має улюблені заклади харчування, які час від часу відвідує.
"У Коломиї люблю ходити у кав’ярню "Філіжанка" та гриль-бар "Кружало". Обожнюю банош та вареники з сиром. І, до речі, не відмовляюсь скуштувати сало з часником".
Поряд з нею сидить не менш позитивний та цікавий волонтер Вінсент Танг. 24-річний американець приїхав до Коломиї з Нью-Йорка. Хлопець закінчив університет за спеціальністю "фінансовий маркетинг". Попрацювавши у сфері фінансів в різних містах, Вінсент вирішив подивитись світ. Протягом року подорожував і знайомився з культурами країн, після чого приєднався до Корпусу Миру. В Коломиї працює в громадській платформі "Space Up", де допомагає реалізовувати різні проекти. Окрім цього, Вінсент також веде англійський клуб. Читайте також: Англійська з носієм мови. Або як у Коломиї навчають іноземної
"Мені тут подобається. Я займаюся цікавою роботою, в оточенні приємних людей. Наразі готуємось до літнього табору. Я встиг побувати у кількох містах України. Найбільше мені сподобався Львів. Це красиве місто з багатою історією".
Вінсент, як і Ханні, не завжди розуміють українську мову. Але з усмішкою на обличчі волонтери згадують слова, які найбільше закарбувались в їхній пам’яті, наприклад: "ну", "давай", "ухти", "гамати", "молодець".
"В Америці ніхто один одному не бажає смачного. Коли мені це сказали, я подумала, що це жарт. Я побувала в багатьох містах. І насправді Україна різна. Кожне місто має свій діалект. Найскладніше розуміти старших".
На запитання, що ви б покращили у нашому місті, обоє, сміючись, відповідають – дороги. А насправді Ханні звернула увагу на те, що мало хто розплачується кредиткою. В Сполучених Штатах Америки ніхто з собою не носить паперових грошей. А Вінсент звернув увагу на сміття, яке ніхто не прибирає. У нашому місті від Корпусу Миру живе ще один волонтер з Сполучених Штатів Америки – Рендаль Колет. Чоловік працює в Асоціації економічного розвитку Коломийщини.
"Україна – молода держава, яка привабила мене бажанням розірвати відносини з Росією та побудувати міцні зв’язки з Європою. Це дивовижна країна, яка з великим бажанням відкриває західну культуру".
Щотижня 55-річний волонтер проводить, як і Ханні та Вінсент, англійські клуби.
"У листопаді моя робота закінчується, але планую повернутись в Україну. Мені тут подобається, – розповідає Рейванд. – По-перше, сімейні цінності в Україні набагато вищі, ніж у Штатах. Батьки допомагають молодим, а молоді – батькам. По-друге, відчуття спільноти та єдності сильніше, ніж в Америці. Люди працьовиті та ввічливі. У нас, як і тут, дуже малий відсоток середнього класу населення. У нас мешканці поділені на бідних та багатих. Так, в Америці більше державних соціальних програм, але люди стикаються з такими ж самими проблемами. Однією з вражаючих рис українців я вважаю гнучкість та стресостійкість. Українці дуже швидко звикають до змін, які не впливають на їхню роботу".
Автор: Соломія МАРДАРОВИЧ Фото: Андрій КАНЯ Читайте також: Як розвинути свої лідерські якості? Або історії коломиян, які підкорювали Америку