ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Увага - ботулізм: фахівці радять коломиянам, як вберегтися

В Івано-Франківській обласній інфекційній лікарні продовжує лікування хворий з діагнозом ботулізм. Це перший випадок ботулізму, зареєстрований в області у  2019 році. Захворів житель  Слобідки Тисменицького району.

Як уберегтися від цієї недуги – в інформації Коломийського міського управління Держпродспоживслужби.

З’ясовано, що хворий вживав консервований  м’ясний паштет домашнього приготування (вживав разом зі своїм родичем), проте захворів лиш він один, що є характерним для даного захворювання.

За 2018 рік станом на 11 вересня 2018 року в Україні було зареєстровано 80 випадків ботулізму, внаслідок яких постраждало 93 людини, 8 з них померли (дані за весь 2018 рік ще не висвітлювалися в офіційних джерелах).

Коломийське міське управління нагадує всім жителям міста Коломиї і Коломийського району, що це за захворювання, які причини виникнення і його наслідки.

Симптоми ботулізму розвиваються не так різко як при інших харчових отруєннях, зазвичай перші прояви захворювання з’являються на 2-3 день після вживання забрудненого харчового продукту. Основні прояви захворювання - слабкість, головокружіння, сухість в роті, закрепи. Пізніше з’являється розлади центральної та вегетативної нервової системи, які проявляються порушенням зору та ковтання, розладами мови, у важких випадках – зупинкою дихання.

Лікування – тільки в умовах стаціонару - введення протиботулінічної сироватки.

Основною профілактикою ботулізму є ретельне очищення від грунту грибів, овочів, фруктів перед консервацією, правильна розробка туш тварин та риб, дотримання технології консервації (найкраще способом автоклавування).

Перед використанням домашні консерви слід піддавати повторній термічній обробці методом кип’ятіння протягом 30 хвилин.

Не варто купувати консерви домашнього виготовлення з рук чи на стихійних ринках!

В жодному разі не слід споживати консерви бомбажні, деформовані або з нехарактерним запахом.