ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У період снігопадів звірі потребують людської турботи. ФОТО

У Карпати навідалася справжня зима, мисливознавцям саме час подбати про підгодівлю диких тварин.

До прикладу, у Вишківському, Мізунському та Мало-Турянському лісництвах Вигодського лісгоспу єгерські служби заздалегідь оновили годівниці, які саме зараз наповнили сіном, підгодівельні майданчики забезпечили кукурудзою та вівсом, у солонцях на звірів чекає сіль, повідомляє Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

«Мінеральна підгодівля надзвичайно важлива для тварин, оскільки покращує травну систему, нормалізує обмін речовин, засвоєння корисних сполук, сприяє здоровому розвитку кістково-м'язової системи та росту хутра, – розповідає Анатолій Вертепний, мисливознавець Вигодського лісгоспу. – Також сіль є хорошим профілактичним засобом від багатьох захворювань у молодняку».

До прикладу, річна витрата солі на один солонець для парнокопитних складає 10 кг, для зайця-русака 3 кг.

Анатолій Вертепний наголошує, що підгодівлю диких тварин єгерські служби проводять не цілий рік, а лише у період відсутності або обмеженого доступу кормів у місцях перебування мисливської фауни. Тривалість сезону підгодівлі диких тварин залежить від строків замерзання верхнього шару ґрунту, установлення значного снігового покриву, протяжності зими та інших факторів, і може коливатися від 45 до 120 днів. У середньому для умов господарства вона складає 100 днів.

«Площа мисливських угідь Вигодського лісгоспу становить 45 тис. гектарів, проте підгодівля тварин ведеться в місцях, де спостерігається їх масове скупчення. Подалі від людних місць та доріг загального значення», – говорить Анатолій Вертепний.

Корми, що використовуються для підгодівлі диких звірів, придбані за кошти державних лісогосподарських підприємств Івано-Франківського управління.

1

2

 Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.