ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

У Печеніжині відкрили меморіальну дошку Генику-Березовському

У Печеніжині на стіні селищної ради урочисто відкрили меморіальну дошку громадському діячеві Михайлові Генику-Березовському, який був очільником так званої Печеніжинської республіки в період від листопада 1918-го до травня 1919-го. Рівно сто років тому. Ініціатором виступив музей Олекси Довбуша. Його директор Іван Котів залучив до виготовлення дошки кошти депутатів селищної ради.Коротко про тогочасні події розповів колишній учитель Петро Ровенчук.

1 листопада 1918-го проголошено у Львові ЗУНР. Печеніжин на той час був великим повітовим містечком з населенням 7 тисяч мешканців (зараз у Печеніжині 5 тисяч населення).

21 листопада правник, офіцер австро-угорської армії Михайло Геник-Березовський сформував і очолив міську управу. Півроку в Печеніжині розбудовувалася самостійна Україна, і навіть коли поляки взяли гору й українська армія відступила, в Печеніжині ще якийсь час трималася українська влада. Про все це Геник-Березовський написав у спогадах. Сам він з сім'єю виїхав наприкінці 30-х до Канади, де й нині живуть його нащадки.

На відкритті дошки були присутні представники родини Геника-Березовського з Березова, звідки походить цей подвижник.

Читайте також: З 5 млн до 51,8 млн зріс бюджет Печеніжинської громади після об`єднання, – Порошенко