ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

У коломийській колонії в'язнів змушують безоплатно працювати, а в камерах +9-14°С. ФОТО

Незважаючи на опалювальний період і низьку температуру повітря, приміщення Коломийської виправної колонії не опалюються.

У спальних кімнатах, камерах СІЗО, ДІЗО, ізоляторі та стаціонарі медичної частини, де перебувають засуджені, температура повітря становить від +9 до +14 градусів, повідомили у прес-службі Омбудсмена, пише КУРС.

Лише в окремих кімнатах одного з відділень соціально-психологічної служби монітори виявили належний температурний режим на рівні +25 градусів,. При цьому відшкодування за опалення щомісячно здійснюється із доходу усіх працюючих засуджених.

Порушення виявила моніторингова група у складі регіональних представників виявила порушення права на працю та захист від експлуатації. Зокрема, деякі засуджені працюють без оформлення трудових відносин. Більшість засуджених, які виявили бажання конфіденційно спілкуватися з моніторами, розповіли, що вони не володіють інформацією про розмір свого заробітку чи пенсії, а також наявністю коштів на особовому рахунку. З даною інформацією їх не ознайомлюють.

Окремі засуджені постійно залучаються до робіт з благоустрою на весь робочий день, що є порушенням Кримінально-виконавчого кодексу України, згідно з якими до цих робіт залучаються без оплати праці, як правило в порядку черговості в неробочий час і не більше як на 2 години.

На виробничих об'єктах установи порушуються правила охорони праці та техніки безпеки. Засуджені, які залучені до робіт з підвищеною небезпекою, не забезпечені спеціальним одягом та взуттям.

Через відсутність співпраці адміністрації установи із соціальними службами району 11 із 22 засуджених осіб з інвалідністю та пенсійного віку не отримують належні соціальні виплати.

Моніторингова група відзначила належну організацію роботи медичної частини № 4. Медичний контроль за станом здоров’я засуджених установи здійснюється шляхом проведення систематичних медичних оглядів, обстежень та надання медичної допомоги засудженим та ув’язненим, зокрема і ВІЛ-інфікованим особам.

Про виявлені порушення керівництво виправної колонії поінформували та надали рекомендації для їх усунення.

За результатами моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде направлено відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та рекомендацій щодо їх усунення, а також акти реагування відповідним уповноваженим органам.