6 жовтня 2016 року напередодні Дня Художника в затишних виставкових залах Картинної галереї Спілки художників "Коло-Ми-Я" було гамірно, піднесено й одночасно святково адже цього дня відбулося відкриття виставки "Мистецькі Кола Коломиї:2016", яка приурочена до Дня художника та 775-річчя першої літописної згадки про Коломию.
Це перша виставка, за часів Незалежності України, яка обʼєднала митців Коломиї та Коломийщини напередодні і з нагоди відзначення професійного свята Дня Художника, повідомив у Фейсбук адвокат, засновник культурологічного проекту "Коломия-наше місто", співорганізатор виставки Михайло Петрів, передає "Дзеркало Коломиї".
"Я скажу, так, можливо, дуже голосно – на нашій виставці представлені твори тридцяти одного коломийського митця, й слово МИТЕЦЬ кажу тут з великої букви.
Вік наших учасників є тут не перешкодою, а навпаки поштовхом до творення, оскільки пройде зовсім небагато часу і ці юні обличчя які великими очима і можливо ще не цілковитим усвідомленням того, де і чого вони тут знаходяться виростуть в модернових коломийських художників, а сьогоднішні метри будуть з гордістю згадувати, що саме вони були для них мистецькими орієнтирами", - написав Михайло Петрів.
Коломийських митців обʼєднала мистецька тема виставки – це Коломия в усіх її проявах: архітектура, краєвиди, персони.
Владика Василій (Івасюк), Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької Єпархії УГКЦ, підкреслив величність виставки і в першу чергу завдяки поєднанню участі юних та зрілих митців й благословив добрі починання в започаткуванні такої традиції. Вітання й благословення митці отримали від священників Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Емілія Бережницька, підкреслила вагомість цієї виставки адже чи не вперше в такому широкому форматі митців вітають з Днем художника і ці вітання лунають в єдиному пориві від влади міста й району, громади міста та головне те, що митці мають нарешті в Коломиї свій дім – Картинну галерею Спілки художників "Коло-Ми-Я".
Любомир Глушков вітаючи художників з професійним святом склав подяку сімʼї Бережницьких за відкриття першого в Коломиї Мистецького центру та картинної галереї.
Уляна Мандрусяк вітаючи митців запевнила у повній підтримці їх творчості з боку відділу культури Коломийської міської ради.
Валерій Ковтун, як директор Коломийського педагогічного коледжу привітавши митців висловив сподівання чи навіть впевненість в тому, що ця виставка стане початком нової традиції – святкування Дня художника усією мистецькою спільнотою Коломиї а для студентів-учасників виставки будуть передані вітальні конверти.
Михайло Петрів передав картинній галереї книжку про Ярослава Лукавецького митця життя й діяльність якого тісно повʼязана з Коломиєю та Снятином. Це не випадково, адже привітати коломийських митців завітали гості зі Снятина – Володимир Лазаренко, засновник Музично-видавничого дому "В.Лазаренко", який передав картинній галереї чимало мистецької літератури.
Анатолій Урядов привітавши митців передав для кожного з учасників виставки книжку Володимира Грабовецького "Історія Коломиї".
Юрій Овчаренко та Ігор Граділь потурбувалися про найменших учасників виставки – кожному учневі Коломийської художнього школи ім. Я. Пстрака, Нижньовербізької дитячої школи мистецтв та Гвіздецької школи мистецтв подаровано набір гуашних фарб, альбом для акварелей та набір пензлів – це те, що стане поштовхом до їх творення.
Олег Лобурак завітав в гості з "Котом Гудзиком" (у вигляді майстерного печива) і передав його як дарунок для учня художньої школи – Андрія Фратовчана.
Богдан Волошинський, знаний коломиянин, привітав митців зі святом від імені Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Ірина Зінець привітала колег дуже зворушливо – адже передала як дарунок картинній галереї один із творів свого покійного чоловіка.
Самобутній поет Микола Гаєвий передав галереї в дарунок власну збірку поезій "Цікавий дивосвіт" підкресливши те, що ця збірка ілюстрована юними митцями-учнями Нижньовербізької дитячої школи мистецтв.
Приємною несподіванкою для митців було привітання від Коломийського інституту Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, в особі Галини Волощук та декламуванні мистецьких віршів студентами інституту: Іванна Гриньків декламувала поезію Романа Бойчука "Художник пише про реальність", а Надія Тинкалюк декламувала поезію Галини Фесюк "Малювати картини руками не можна".
Фото: Володимир Ямборак
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024