ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Коломиї відкрили німецький завод Leoni, який є найбільшою інвестицією за 25 років. ФОТОРЕПОРТАЖ

Як повідомлялося,

29 вересня європейський лідер з виробництва кабелів та кабельних мереж компанія LEONI, який цього року відзначає 100-літній ювілей, офіційно відкрив нове виробництво кабельних мереж в Україні – в Коломиї на вулиці Шарлая.

На відкриття приїхав Президент Петро Порошенко.

Обсяг інвестицій у завод складає близько 20 млн євро. З серпня завод видає першу продукцію.

Заробітна плата на новому підприємстві складе близько 7-8 тисяч гривень.

У 2017 році планується працевлаштування 800 осіб, у середньостроковій перспективі – до 5 000 осіб.

"Протягом наступних чотирьох років створимо 5 тисяч  робочих місць в області. Ми забезпечуємо своїх працівників конкурентною зарплатою та соціальним пакетом, який включає в себе безкоштовне довезення, харчування, та медичне страхування, а також надає можливості кар’єрного росту", - стверджує гендиректор LEONI в Україні Штефан Шмідт.

Основними напрямками холдингу LEONI є виробництво дроту і кабелю для різних сфер індустрії, виробництво джгутів, проводів та інших комплектуючих для автомобільної промисловості.

“Сьогоднішня подія є важливою, особливо, якщо врахувати, що концерн LEONI – один з найбільших у світі виробників електричних кабельних мереж. Ключовими замовниками продукції LEONI вже є такі автогіганти, як “Дженерал Моторз”, “Фольксваген”, “Ауді”, “Порше”, “Ламборжіні” та інші елітні марки автомобілів”, – сказав Президент Петро Порошенко та додав: “Без українців сьогодні це буде виробити неможливо”.

Глава держави зауважив, що до 2021 року в Коломиї буде створено 5 тис. робочих місць, а вже зараз їх кількість дорівнює 800. Крім того, інвестори забезпечать заробітну плату, яка дорівнюватиме 8 тис. грн., унікальний соціальний пакет для робітників та європейські стандарти, які мають нарешті запрацювати в Україні.

“Мені надзвичайно приємно було почути від наших партнерів з Німеччини про те, як кардинально змінився за останні два з половиною – три роки бізнес-клімат в Україні, інвестиційний клімат, ставлення до людей та ставлення до інвесторів”, – зазначив Порошенко.

Перша черга заводу була завершена за менш ніж 10 місяців. Зараз виробничі площі складають 6,500 кв. м, а до 2020 року становитимуть 25,000 кв. м.

"Відкриття заводу є позитивним знаком, як для розширення компанії, так і для розвитку української економіки", - зазначив член Ради директорів LEONI AG Мартін Штюттем.

Як наголосив міський голова Ігор Слюзар, відколи в Коломию зайшло LEONI, з’явилася альтернатива виїзду на заробітки.

“Ще одна проблема, яку вирішив інвестор, – це те, що Коломия стала ще й дотаційним містом, тобто від держави отримує дотацію”, - зазначив очільник міста.

“Також LEONI стане основним платником податків у Коломиї. А це додатковий ресурс, щоб покращувати інфраструктуру міста: ремонт шкіл, садків, доріг”.

“Підтримали бюджет міста, за останній місяць 1,5 млн гривень, включаючи зарплату працівників, які вже прийняті на роботу. LEONI є соціально-відповідальна фірма. З досвіду, що люди, які вчаться працювати, отримують зарплату, причому заробляють достойно, на рівні середньої зарплати в Коломиї”, - наголосив Ігор Слюзар.

“Фірма, не починаючи виробництво та не отримуючи прибутків на території Коломиї, бере участь у соціальних проектах міста протягом останнього року. Рік назад проект з будівництва великого дитячого майданчика на центральному озері міста. Це й участь практично у половині всіх молодіжних та дитячих акціях, які входять у громадські організації на території міста. Протягом останніх двох місяців фірма LEONI виступила спонсором нашої футбольної команди, яка бере участь у Чемпіонаті України серед аматорів”, – зазначив мер Коломиї.

На відкриття також завітав народний депутат України Андрій Іванчук. Як він підкреслив, відкриття заводу LEONI у Коломиї є підтримкою української економіки. "Це велике капіталовкладення іноземних інвесторів в економіку України та нові робочі місця", - наголосив Андрій Іванчук.

Нагадаємо, за будівництво заводу LEONI, який є найбільшою інвестицією за 25 років, Коломия конкурувала з кількома містами.

Торік 20 жовтня на вулиці Шарлая урочисто освятили та заклали пам’ятну капсулу у фундамент заводу.

Схожий до коломийського завод працює в Стрию з 2002 року. Там працевлаштовані 6,7 тис. осіб.

[caption id="attachment_74761" align="alignnone" width="1823"] Завод у Коломиї[/caption]

ФОТО: Андрій КАНЯ.