ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Коломиї стартували "Перегони роботів" від БФ "Покуття". Головний приз – комп’ютерні класи

Квадрокоптер, проект безпечного дому, машинка, яка їздить  з допомогою чутливих датчиків чорної лінії, сонячна батарея, яка рухається за сонцем, – це все створили члени гуртка з робототехніки, який функціонує на базі Коломийського політехнічного коледжу.

Змагання з робототехніки "Перегони роботів" на базі політехнічного коледжу організовує БФ "Покуття", створений з ініціативи народного депутата та коломиянина Андрія Іванчука.

Участь в ньому можуть взяти учні міста та району.

Головний приз – комп’ютерні класи для шкіл команд, які здобудуть перемогу.

У першому етапі взяли участь близько 50-ти студентів та учнів 7-11-х класів шкіл міста та району.



Попереду ще два етапи змагань. 8-9 червня відбудеться хакатон з програмування роботів, а 22 вересня пройдуть фінальні "Перегони роботів".

"Перегони роботів" стали продовженням олімпіади з програмування, яку організував фонд кілька місяців тому.

Це відбувається у рамках масштабної комп'ютеризації всіх шкіл Коломиї і району від фонду. Нагадаємо, вже всі школи і гімназія у місті отримали сучасні комп'ютерні класи, також ще понад половина шкіл району.

Тепер фонд не просто дарує класи, а учні самі завдяки своїм знанням виграють компютери для своїх навчальних закладів.

Читайте також: Ще 4 школи на Коломийщині отримали комп’ютерні класи від БФ “Покуття” – їх виграли учні на олімпіаді

Директор Коломийського політехнічного коледжу Андрій Ляшеник каже, що молодь зараз наскільки креативна та цікава, що сама голова йти на зустріч, шукати й отримувати нові знання самотужки, особливого заохочення навіть не потребуючи.
"Насправді роботи – це дуже цікава тема для вивчення, навчання та дослідження, тому що першого робота для «Перегонів» можна зробити за два дні, але потім треба протягом свого життя його вдосконалювати. Робот – це електроніка, програмування, механіка. Для того, щоб зробити таку систему, багато часу не потрібно. А для того, щоб робот показував кращі результати, необхідно мати вже ґрунтовні та серйозні знання".



На першому етапі "Перегонів роботів" студенти політехнічного коледжу представляли вже свої напрацювання.

Даниїл Пачковський розповів й показав, над чим працював разом зі своєю командою, яка складається з чотирьох осіб. Хлопець займається робототехнікою не так давно, тільки менше року, але каже, що справою захопився й планує продовжувати розвиватись у цій сфері.



Один з проектів, над яким працювала команда, – це безпечний дім.
"У ньому підключено багато датчиків: руху, газу, вогню, води. Він створений не для того, щоб полегшити життя, й двері відкривались самостійно, а для того, щоб не було страшно залишити газову камфорку включеною, наприклад. Щоб під час виходу чадного газу з неї не стався поганий наслідок. У нас датчики підключені таким чином, щоб навіть коли будинок наповнюється газом, включилась сигналізація. Ми зараз ще доробляємо, але у планах на телефон власника дому повинне приходити повідомлення, яке сповіщатиме про загрозу безпечному дому".





Викладач з програмування політехнічного коледжу Іван Гоянюк розповідає, що їхня найголовніша ціль – навчити студента думати й працювати, а не тільки виконувати ряд прописаних завдань.
"Ми не ставимо жодних рамок, що конкретний автомобіль повинен бути певного типу чи програма написана тільки певним чином тощо. Ми даємо можливість людям подумати, потворити, попрацювати над проектом, зробити механічну складову робота, систему, яка буде ним керувати з використанням якогось контролера чи різного типу датчиків, і відповідно це все запрограмувати. Це є такий широкий напрямок, де треба орієнтуватися в механіці, автоматизації та, звичайно ж, у програмуванні".



Викладач зазначає, що цей напрямок новий та перспективний, тому після таких заходів Коломия зможе конкурувати навіть з великими містами.















Авторка: Ярина БАЛАБАНИК

Фото: Андрій КАНЯ