ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Франківську нову вулицю назвуть іменем Романа Вірастюка

Івано-Франківська міська рада прийняла рішення найменувати новостворену вулицю, що з’єднує вул. Просвіти з вул. Тролейбусною, вулицею Романа Вірастюка.


Дане рішення депутати підтримали на позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради, інформує Фіртка.


Нагадаємо, франківський спортсмен  Роман Вірастюк помер 27 липня цього року після важкої операції на серці.


Роман Вірастюк народився 21 квітня 1968 року в Івано-Франківську. Ще в дитинстві почав займатися спортом, закінчив Івано-Франківський коледж фізичного виховання. З 1980 року почав виступати за збірну – спочатку СРСР, з 1991 року – за збірну України. 17-кратний чемпіон і восьмикратний володар Кубку України, бронзовий призер чемпіонату Європи у 1994 році, чотирикратний призер Кубку Європи, чемпіон Європи серед клубів у 2002 році, двічі срібний призер Світових ігор серед військових.


Роман Вірастюк був учасником трьох Олімпіад (1996, 2000, 2004), де стабільно входив до десятки найкращих штовхальників ядра.


Десять років – з 1995 по 2005 – був капітаном Олімпійської збірної України.


Все життя Романа Вірастюка було пов’язане зі спортом – по закінченню виступів за збірну він працював головою управління у справах молоді та спорту Івано-Франківської ОДА, а також був спортивним телеведучим і коментатором змагань. З 2015 року очолював Департамент олімпійського спорту Міністерства молоді та спорту України.


Указом Президента України № 336/2016 від 19 серпня 2016 року нагороджений ювілейною медаллю «25 років незалежності України».


У Романа залишилися дружина і два сини.