ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У авіакатастрофі на Коломийщині загинули Ігор Табанюк і троє іноземців

Як повідомляли, сьогодні у Шепарівцях на Коломийщині на приватний житловий будинок упав легкомоторний спортивний літак. У авіакатастрофі загинув професійний льотчик та інструктор Ігор Табанюк. Також загинули троє іноземців, які перебували в літаку, пише КУРС. 

Як повідомив коломиянин Юрій Романюк, літак впав на житловий будинок, в якому у той час перебували господарі з дітьми. З них ніхто не постраждав.

  Літак Advantic WT10 був розрахований на пілота і трьох пасажирів. 

До слова, ще вчора Ігор Табанюк був присутнім на Годині пам'яті до дня народження Василя Нагірного у Коломийській краєзнавчій бібліотеці, де подарував усім книжку "Під небом Коломиї" авторства Василя Нагірного. 

Ігор Табанюк у Краєзнавчій бібліотеці. 27 липня 2021р. Скрін з відео.

На місці надзвичайної ситуації розгорнуто штаб. Відбувається ліквідації надзвичайної події та всестороннє розслідування причин аварії, написав у фейсбук голова Коломийської громади Богдан Станіславський.

Ігор Табанюк – професійний льотчик, голова громадської організації Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації, яка займається розвитком коломийського летовища малої авіації. Ігор Табанюк 40 років тому здійснив свій перший політ та вже розвивавав малу авіацію в Коломиї.

Ігор Табанюк — син військового пілота, народився в Узбекистані, закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училищі.

Після закінчення училища за розподілом потрапив у Чортків, звідти у Мукачеве і тоді у Коломию. У Коломиї  пробув чотири роки, далі потрапив в Угорщину, згодом у Азербайджан.

У 1992-му році повернувся у Коломию, де почав службу і залишився жити.

У 2010-му році Ігор Табанюк почав працювати над створенням аеродрому у Коломиї – заснував ГО “Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації” та авіаклуб “Авіаколо”.

У 2013 році у авіакатастрофі загинув молодший син Ігоря Табанюка – полетів замість батька на перевірку літака. У інтерв’ю ЗМІ Ігор Табанюк тоді говорив “Син забрав мою смерть”.