Три медзаклади у Коломиї можуть не встигнути укласти договори із Національною службою охорони здоров’я України, щоб стати комунальними некомерційними підприємствами, а отже – опинитися на межі закриття.
Про це сьогодні на апаратній нараді у голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля повідомила керівниця департаменту охорони здоров’я Ірина Кобельська, пише suspilne.media.
Мова йде про коломийські фтизіопульмонологічний, онкологічний, дермато-венерологічний диспансери. Крім того, у цей список потрапив ще й Калуський протитуберкульозний диспансер.
"Особливу увагу хочу звернути на коломийський шкірвендиспансер. Це заклад, по якому не ухвалено жодного рішення на сьогодні - ні про передачу у власність області, ні про реорганізацію. Відповідно, якщо місцева влада не ухвалить рішення про реорганізацію диспансеру зараз, то 1 квітня заклад не стане комунальним некомерційним підприємством і не зможе отримувати фінансування від Національної служби охорони здоров’я. Відповідно, видатки цього закладу ляжуть на місцевий бюджет Коломиї", - поінформувала директорка департаменту.
Міський голова Коломиї Ігор Слюзар повідомив, що ці заклади перебувають під керівництвом обласної ради, тому міська влада не ухвалюватиме жодного рішення щодо шкірвендиспансеру: "Ми з чотирьох закладів три заклади віддали обласній раді. Шкірвендиспансер знаходиться в історичній будівлі, яка належить римо-католицькому костелу. Депутати категорично відмовляються віддавати у власність обласної ради це приміщення. І вони не віддають. Скажіть, будь ласка, чому департамент охорони здоров’я перекладає свою відповідальність на нас. Якщо треба було закрити заклад, то вони мали всі повноваження його закрити, об’єднати. Варіанти місцеві лікарі пропонували".
Заступник голови ОДА Віталій Федорів сказав, що цей медзаклад фінансувався із бюджету області, проте власником диспансеру є Коломийська міська рада. Тому, якщо рішення не ухвалять, то усі видатки цього закладу ляжуть на бюджет Коломиї.
До слова, з 1 квітня 2020 року розпочне діяти програма медичних гарантій. З цього дня гроші за лікування будуть надходити не у місцеві бюджети, а в заклади охорони здоров’я, які укладуть угоди із Національною службою охорони здоров’я України.