ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Три чи п'ять: скільки в Івано-Франківській області має бути районів

Скільки в Івано-Франківській області має бути районів? Три чи п’ять?


Про новий районний поділ  області говорили на семінарі в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.
Зокрема, йшлося, що ключовим моментом при моделюванні нових укрупнених районів є врахування особливостей гірської місцевості, доступності окремих населених пунктів.

"Якщо ми дотримуємось методики Мінрегіону і так би мовити "сухої математики", то в Івано-Франківській області ми можемо утворити 3 райони з Центрами в Івано-Франківську, Калуші та Коломиї. Проте, якщо враховувати особливості гірських територій, а особливо принцип доступності, то їх має бути п’ять", - говорить директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.До головних критеріїв методики моделювання укрупнених районів належать кількість мешканців понад 50 тисяч в районному центрі, 60-кілометрова зона або 1,5-годинна доступність до районного центру від усіх населених пунктів.

"При теперішній ситуації багато населених пунктів у гірській місцевості, особливо у Верховинському районі, просто не матимуть нормального доступу до районного центру, якщо їх буде три, - говорить радник з питань децентралізації ІФ ЦРМС Максим Чопей, - тож потрібно думати в першу чергу про людей і моделювати райони таким чином, щоб забезпечити рівні можливості і для мешканців гірських територій".Читайте також: 900-та  в Україні: на Прикарпатті створили нову об’єднану територіальну громаду.