ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Трагедія у Коломиї: вбивство побратима через необережність

У суботу обірвалося життя 21-річного керівника Коломийського районного осередку «Правого сектору» Василя Ланового. Страшна трагедія трапилася в осередку організації – в невеликій кімнатці другого поверху по вулиці Драгоманова.

6 лютого близько 16 год. до чергової частини Коломийського відділу поліції зателефонував 38-річний чоловік, який повідомив, що з необережності застрелив свого побратима.

«Зі слів підозрюваного, він чистив мисливську рушницю, і коли вона була вже складена з магазином, необережно натиснув курок і застрелив свого товариша», – розповідає начальник коломийської поліції Остап Білейчук.

Поліція відкрила кримінальне провадження спочатку за статтею 115 ККУ, яку згодом перекваліфікували у ст. 119, п. 1 (вбивство, вчинене через необережність).

Будівля, в якій трапилася трагедія Будівля, в якій трапилася трагедія

«Під час події їх було троє, – розповідає О. Білейчук. – Окрім потерпілого й підозрюваного, була ще одна громадянка. Вона підтверджує слова підозрюваного про необережне поводження зі зброєю».

Зброя, з якої вбили Василя Ланового, була зареєстрована на підозрюваного. «Оскільки він (підозрюваний, - Авт.) був власником зброї, то мав право на її носіння. Але зброя – нарізна, й було порушено умови її зберігання, що призвело в кінцевому випадку до загибелі людини», – коментує О. Білейчук.

Обласний осередок «Правого сектору» на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що трагедія трапилася під час занять з вивчення матеріальної частини зброї.

скрін

У той день, як пише коломийський активіст «Правого сектору» Юрій, відбувався вишкільний табір за межами міста на полігоні, і «коли хлопці приїхали з навчань, вирішили перевірити свої навики, які засвоїли на вишколі». «Це був мисливський карабін, котрий мав бути розряджений, на запобіжнику і без набоїв, але, на жаль, так сталося, що було все інакше».

Сьогодні у Коломийському суді для підозрюваного було обрано міру запобіжного заходу – домашній арешт.

Вбивство, вчинене через необережність, карається обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий термін.

Загиблого Василя Ланового (друг Темний) характеризують як стриманого, відповідального й відданого своїй справі. Він був учасником патріотичних акцій, допомагав українським військовим. Про нього кажуть: «той, що завжди приходив на допомогу».

У його рідному селі Верхньому Вербіжі не можуть повірити в трагедію. Сільський голова Віктор Андрійчук розповідає, що хлопець був працьовитим і порядним: «Він виріс без батька, а тому змалечку в усьому допомагав матері. Сім’я жила бідно, й Василь був підтримкою й опорою для своєї матері».

Василя Ланового, активіста й патріота, проведуть в останню путь завтра, 9 лютого, у Верхньому Вербіжі. Похорон відбудеться об 11 год.