ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

"Теперішніх дітей не можна вчити так, як вчили 10 - 20 років тому", - міністр освіти під час перебування на Прикарпатті.

Вчора на Франківщині з офіційним візитом перебувала міністр освіти Лілія Гриневич. Міністр завітала на Прикарпаття в рамках туру областями та просування реформи "Нова українська школа".

На зустрічі з освітянами Лілія Гриневич розповіла про інтегроване навчання та професійну спеціалізацію школи, що дасть змогу уникнути поширеного наразі репетиторства, пише КУРС.

"Я не можу погодитися, не можу не виступати проти вимушеного репетиторства, яке має, на превеликий жаль, місце в деяких навчальних закладах. Коли вчитель байдуже працює на уроці, а потім підкреслює батькам, що дітям варто позайматися з ним окремо за додаткову оплату. Тут є прямий конфлікт інтересів. І коли директорат з питань освіти ЄС проводив велике дослідження про доброчесність в системі освіти України, вони це вказали як один з факторів порушення доброчесності", – повідомила міністр.

Разом з тим вона визнала, що репетиторства як індивідуального навчання не уникнути.

Також міністр визнає репетиторство як підготовку до ЗНО.

"Сьогодні репетиторство масово охопило підготовку до ЗНО. Діти за ці два роки, вивчаючи одночасно 25 предметів, не можуть сконцентруватися і приділити достатньо навчального часу в школі тим предметам, які складають на ЗНО. Тому ми говоримо, що мусимо зробити школу більш профільною, щоби діти могли обирати предмети. І ми запропонуємо таку програму з 2018-2019 року", – анонсувала Гриневич.

Міністр освіти також закликала школярів і їхніх батьків сумлінно готуватися до ЗНО і не користуватися можливістю придбати відповіді на завдання в інтернеті.

Міністр також зазначила, що теперішніх дітей не можна вчити так, як вчили 10 чи 20 років тому. І пояснила чому:

"Бо перед цими дітьми у їхньому житті постають зовсім нові виклики. Вчителі сьогодні дуже різні, так і школи дуже різні. Але ми сподіваємося, що реформа таки буде проведена..."

"Школа зараз напічкує дітей знаннями, а натомість має готувати до життя, має допомагати застановитися на тому, що таке добро і зло, навчити розрізняти. Ми не можемо закриватися ковпаком від світу..."

У 2019 році діти підуть у перший клас реформованої школи  "нової української школи", повідомила Лілія Гриневич.

До Лілії Гриневич звернувся представник ПТУ-14 з Коломиї. Він поскаржився на захворюваність серед учнів – сколіоз, або викривлення хребта, в старших класах має третина школярів. Така статистика медиків Івано-Франківщини. Викладач пов'язав сколіоз із тяжкими портфелями. За його словами, шкільний рюкзак 7-класника важить близько 8 кг, а другокласник щодня носить на плечах 3 кг підручників. Освітянин поцікавився у міністра, чи не можна якось розвантажити школярів.

Лілія Гриневич порадила три способи, як це зробити.

Перше – не носити всі підручники, а ділитися з сусідом по парті. Втім, це не інноваційна технологія, зазначила міністр. Так само, як і використання планшетів замість підручників на уроках. Це другий спосіб.

"Ми вже реалізуємо проект, який розвантажить портфелі школярів, – повідомила Гриневич. – Зараз друкуються підручники для 9 класу. Ми зобов'язали видавців віддавати ПДФ-файли з можливістю багаторазового скачування. Тож школярі зможуть їх використовувати, щоправда, без мультимедійних додатків. Але цього цілком достатньо, щоби відкрити потрібну сторінку на уроці в школі", – вважає міністр.

Інноваційний – третій спосіб. Щоправда, його запровадять з 2019 року і спочатку лише для 1-го класу.

"В початковій школі запроваджується новий стандарт навчання з інтегрованим підходом. Тож підручники будуть лише на чверть – будуть друкуватися підручники, де будуть усі предмети, для навчання впродовж трьох місяців. Після цього будуть інші підручники – знов на три місяці. Опрацюємо цей досвід і почнемо запроваджувати підручники за інтегрованою системою освіти для старших класів".

Лілія Гриневич також зазначила, що Міносвіти стурбоване тенденцією відтоку молоді на навчання за кордон.

"Кількість студентів, які вибирають польські виші для навчання, значно зросла, особливо після того, як почався військовий конфлікт на Сході. На сьогодні ми маємо дуже велике зростання виїзду абітурієнтів. Польські студенти виїжджають вчитися в інші країни ЄС, натомість польські виші рекрутують українців – масово їдуть в Україну агітувати наших вчитися в Польщі". 

Відтік абітурієнтів в інші країни – це об’єктивна реальність, погоджується міністр освіти, її можна побороти тільки тим, щоби піднімати рівень життя в Україні і рівень якості освіти у вітчизняних вишах.

Читайте також: Коломию відвідали понад 40 послів та 30 міністрів з цілого світу. ФОТОРЕПОРТАЖ