ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Там, де лікують інфікованих COVID-19. Репортаж з реанімації франківської лікарні. ФОТО, ВІДЕО

З дев'ятого вересня на Суспільному Карпати стартує марафон "COVID і не тільки - вижити під час пандемії" у межах всеукраїнського виборчого марафону на Суспільному "Місцеві".

Кореспонденти Суспільного Карпати побували у відділенні інтенсивної терапії міської клінічної лікарні № 1. Чи вистачає засобів індивідуального захисту та про свою роботу під час пандемії розповідають медики реанімації франківської лікарні.

Ярослав Рошак від початку епідемії працював у приймальному покої. Проте вже близько місяця лежить у відділенні інтенсивної терапії. Каже, не здивувався, коли захворів.

Я захворів 19-го серпня, піднялася температура. Був госпіталізований, лежав у терапії, але 28-го серпня знову піднялася температура, було погіршення стану, наростав цукор. І мене перевели в реанімацію, бо було низьке насичення організму киснем", - пригадує лікар.

Кореспонденти Суспільного Карпати побували у відділенні інтенсивної терапії

Кореспонденти Суспільного Карпати побували у відділенні інтенсивної терапії

Наталія Грималюк працює медсестрою від початку пандемії. Коронавірусом перехворіла найперша з усього персоналу лікарні. Не зважаючи на те, що її зміна триває 24 години – думки звільнитися не було.

"Починається у мене зміна о 8-й ранку. Я вдягаю костюм захисту і йду до своїх пацієнтів. Зранку ми беремо аналізи. Ті, які лікар назначає. Кров з вени. Потім з 10-ї години ми починаємо вимірювати температуру, тиск, сатурацію хворим і так кожні дві години", - розповідає медсестра.

Лікарка-рентгенолог Анна Гаврилів розповідає, що за день звертається близько 20-ти пацієнтів.

"Я найменше контактую із пацієнтами. Більше контактує лаборант, бо він їх укладає. Я - переважно захисний костюм, маска", - каже лікарка.

Лікарі в умовах пандемії

Завідувач відділення анастезіології інтенсивної терапії міської клінічної лікарні № 1 Любомир Боднарук каже, від початку пандемії не звільнився жоден лікар. З 37 працівників перехворіло 16.

"Засобами індивідуального захисту ми забезпечені на всі 100% . Є захист для всіх працівників, для чергового персоналу, який змінюється позмінно, міняються маски по часу використання. Адаптувався персонал. Адаптувався з тієї точки зору, що вже є певний ритм роботи, режим виробився", - розповідає Боднарук.

Кореспонденти Суспільного Карпати побували у відділенні інтенсивної терапії

За словами керівника міської клінічної лікарні № 1 Тараса Василика, не зважаючи на усі труднощі, медики продовжують лікувати хворих.

"Що стосується наших працівників – вони просто молодці, починаючи від молодших медсестер закінчуючи лікарями. Звичайно, прикро, бо хтось з них захворів, хтось зараз хворіє. А хто перехворів, прийшов, працює і далі допомагає", - каже Тарас Василик.