ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Світ побачила "Львівська книга" Романа Іваничука

27 травня, у день народження письменника Романа Іваничука, вийшла друком  "Львівська книга". Про це на своїй сторінці у соціальній мережі  повідомив письменник та літературознавець, упорядник серії "Приватна колекція" видавництва "Піраміда" Василь Ґабор.

"Роман Іваничук дуже любив, щоб його книги народжувалися в один день із ним. Кожну нову книгу цілував і тішився їй, як мала дитина бажаному подарункові. І нова, найльвівськіша, тому і "Львівська книга" — вийшла на самісінький день народження письменника. Ми скомпонували її зміст ще за життя Майстра, в Глинній Наварії, в будинку доньки Наталі, в колі друзів. Дівчатам із друкарні ЛА "Піраміда", які з любов’ю переплітали всі книги Романа Івановича, остання сподобалася найбільше. Сказали, що вона їм нагадує писанку", – написав Василь Ґабор.

У "Львівську книгу" Романа Іваничука увійшли твори, об’єднані темою рідного міста, — історичний роман "Манускрипт з вулиці Руської", візія "Смерть Юди" та есей "У львівській обителі муз".

"Та справжнім шедевром серед цих творів є «Манускрипт з вулиці Руської". Допоки існуватиме Львів і притягуватиме до себе людей незбагненною магією, доти кожне нове покоління буде читати цей самобутній роман, щоби глибше відчути таїну нашого славного міста", – додав Василь Ґабор.

В оформленні книги використано графіку львівського художника Михайла Барабаша, дизайн — Андрія Кіся, фотопортрет письменника — робота Романа Ґериновича.

Роман Іваничук помер 17 вересня 2016 року і похований на Личаківському цвинтарі. 27 травня йому б виповнилося 88 років.

Читайте також: Коломия разом з родиною Романа Іваничука вшанувала пам’ять видатного письменника