ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Супрун анонсувала другий етап медреформи на 2019 рік

У 2019 українців чекає низка змін в сфері надання медичних послуг.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, пише Дзеркало медіа.

За її словами, МОЗ запустить гарантований пакет медичних послуг, який прийде на заміну псевдобезоплатній медицині.

"Це певний перелік послуг, який буде покривати всі рівні допомоги: первинна, спеціалізована, амбулаторна, стаціонарна, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога", - пояснила Супрун.

Вона додала, що обсяг медичних послуг буде визначено з урахуванням потреб пацієнтів, захисту від катастрофічних витрат, клінічної доцільності, економічної ефективності та забезпечення рівного доступу до послуг.

Крім того, планують запустити фінансування програми Безкоштовна діагностика. За направленням лікаря можна буде отримати більше 50 лікувальних і діагностичних процедур, які сплатить Національна служба здоров'я за принципом Гроші за пацієнтом.

Також МОЗ почне переводити в електронний формат медичні карти, рецепти, напрямки та лікарняні.

На наступний рік збираємося максимально нарощувати темпи:

-В електронний формат почнуть переходити медичні картки, рецепти, направлення та лікарняні.

-Запускаємо новий принцип фінансування на рівні спеціалізованої амбулаторної допомоги у вигляді програми “Безкоштовна діагностика”. За направленням лікаря можна буде отримати понад 50 лікувальних та діагностичних процедур, які оплатить Національна служба здоров'я за принципом "гроші за пацієнтом".

-У 2019 році ми презентуватимемо перший в історії України гарантований пакет медичних послуг, який прийде на заміну псевдобезкоштовній медицині. Це визначений перелік послуг, який покриватиме всі рівні допомоги: первинна, спеціалізована, амбулаторна, стаціонарна, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога.

Нагадаємо, перший етап медичної реформи стартував 2 квітня 2018 року. Українці отримали можливість підписати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Поліклініки почали отримувати фінансування за принципом гроші ходять за пацієнтом.

Читайте такожУ МОЗ повідомили, які послуги увійдуть у програму “Безкоштовна діагностика” з 1 липня 2019

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день