ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Стрімкий зліт і очікуване падіння Любомира Жупанського. Що передувало зняттю з посади

У вівторок на сесії Коломийської міської ради депутати зняли з посади секретаря міськради Любомира Жупанського. Ініціатором цього рішення став сам міський голова Ігор Слюзар, його підтримали фактично всі фракції, окрім БПП.

За два з половиною роки, які був при посаді Любомир Жупанський, він не давав про себе забути. Перманентно, фактично без перерв, його особа та діяльність була, як то кажуть, на слуху. Слух цей, правда, у більшості випадків був конфліктно-скандальним. Тож зовсім не дивно, що було багато охочих зняти його з посади, як і достатньо спроб це зробити. Свого часу необхідну кількість голосів зібрала петиція про відставку пана Жупанського з посади секретаря, однак тоді, як і пізніше, на його захист ставав міський голова та й самі депутати.

У світлі цього питання про зняття Любомира Жупанського з посади, що було винесене на розгляд сесії у вівторок, виглядало доволі несподіваним. Хоча, як кажуть знаючі люди, вирішене воно було ще тижнів зо два тому.

Виступаючи на сесії, Ігор Слюзар сказав, що причиною відставки Любомира Жупанського є постійні конфлікти і скандали та його поведінка, яка "не входить у жодні рамки", а якщо "секретар не може контролювати свою поведінку, то йому не місце на посаді."Мене страх бере, що така людина може керувати цим містом", – сказав міський голова і пояснив свій страх тим, що Любомир Жупанський використовує своє владне становище для розправи зі своїми опонентами. В результаті депутати підтримали пропозицію Ігоря Слюзара, і 28 обранців із 31-го присутнього в залі проголосували "за". Однак на цьому ситуація може не завершитися. На це натякнув Ігор Слюзар на своїй сторінці у Фейсбуці. Там очільник міста написав, що Любомир Жупанський за це буде мстити.

"Останні зміни у ратуші не могли залишитися поза вашою увагою. Передчуваю, що відкликання секретаря Любомира Жупанського породить багато брехні та брудних наклепів щодо мене й 27 депутатів, які проголосували за дострокове припинення повноважень секретаря Любомира Жупанського. Під прицілом наші родини, друзі та однодумці. Відчуваю відповідальність за цю ситуацію і запевняю, що не пожалкую, хоч якою брудною не буде помста. Я і 28 депутата, яких ви підтримали на минулих виборах, діяли у інтересах міста. Не може Коломия перетворитися на арену політичного розбрату. Для мене як відповідального за розвиток і комфорт міста неприйнятно дозволити секретареві міської ради раз у раз створювати скандали і ставити вище інтересів мешканців власні амбіції", – такі слова написав Ігор Слюзар.

Так доволі різко і несподівано обірвалася владна кар’єра Любомира Жупанського. Втім, так само, як і розпочалася. Секретарем Коломийської міської ради він став доволі несподівано і неочікувано. Тоді, у 2015 році, для нього вдало склалися обставини. З одного боку БПП, членом якого є колишній секретар, отримав непоганий результат у Коломиї, і не рахуватися при розподілі посад з партією президента міському голові було нерозумно.

З іншого боку – міський голова Ігор Слюзар хотів об’єднати довкола себе якомога більше фракцій, які увійшли до міської ради, і "секретарство" Любомира Жупанського стало результатом компромісу та домовленостей між міським головою та великими політичними партіями міста. Представник однієї з них якось у приватній розмові казав: "Всі ми знали, хто такий Жупанський, але голосували тоді за нього, бо хотіли, щоб у міській раді була більшість, яка могла би плідно працювати для міста, для того, щоб не розколювати ні депутатський корпус, ні громаду".

Та ставши по суті другою людиною у місті, Любомир Жупанський запам’ятався зовсім не людиною консенсусу та компромісу, а, навпаки, – переважно через скандали, звинувачення у зведенні особистих стосунків та власному збагаченні. Загалом за 2,5 роки на посаді Любомир Жупанський таких епізодів назбирав дуже багато.

Нагадаємо, на нашому сайті триває опитування: Чи підтримуєте рішення депутатів про зняття з посади Л. Жупанського?" Проголосувати можна ТУТ. 

Читайте також: 30 місяців абсолютної влади. Чим запам’ятається Любомир Жупанський у кріслі секретаря міськради