ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Спецпроект до Дня вчителя "Коломийські альма-матер": перша, друга та десята школи

До Дня працівника освіти "Дзеркало медіа" продовжує фотопроект про коломийські альма-матер. Щодня ми розповідатимемо, чим живуть школи нашого міста.

Коломийська спеціалізована школа I-III ступенів №1 імені В. СтефаникаНезабаром школі виповнюється 160 років. Серед видатних людей, які у свій час вийшли звідси, були такі постаті, як Василь Стефаник, Мирослав Ірчан, Марко Черемшина, Дмитро Павличко та багато інших.Школа має статус спеціалізованої з вивчення англійської мови. На сьогоднішній день тут навчається 1241 учень, з яких 150 першокласників - п’ять класів по 30 учнів."У школі вже другий рік поспіль діє проект "Інтелект України". В нас прекрасні вчителі. Школа повністю забезпечена матеріально, що стосується "Нової української школи" та перших класів. Цим завдячуємо міській владі та управлінню освіти. В нас є проектор, мультимедійна техніка, ноутбуки. На сьогоднішній день тут працює 131 педагогічний працівник та 39 технічних працівників. Також у школі функціонує 6 гуртків позакласної роботи, серед яких танцювальні, вокальні, хоровий, є заняття в оркестрі, а також гуртки спортивного спрямування", - розповідає директор школи Мирослав Васильович Граб.Зізнається, що бути вчителем для нього вже стало стилем життя. Каже, що не живе хвилини без школи. Особливо, коли ти директор, потрібно постійно тримати все під контролем, засинати і прокидатися з думкою про роботу.
Опісля розмови з директором ми завітали до діток, в яких саме проводились заняття на групі подовженого дня.Соломійка навчається в першому класі, каже що ще не вирішила, ким хоче стати в майбутньому. В школі їй подобається.

Хтось більше соромився, хтось проявляв активність. До нас підійшов хлопчик і розповів, що дуже любить математику і хоче в майбутньому стати математиком.Ангеліна навчається в 4 класі, каже, що планує стати спортсменкою, дуже любить фізкультуру та читання - не тільки те, що задають у школі, а й позакласне.
Коломийська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2Школа була заснована 1964 року. Колись тут навчалося понад 1000 учнів. Зараз - 584 учні. Школа має поглиблене вивчення української мови та літератури у 10-ому та 11-ому класах.
"Хотів би відмітити, що дуже успішно цього року стартувала "Нова українська школа". Ми маємо два перші класи, хочу подякувати міській раді та управлінню освіти, що повністю ці два класи, згідно з вимогами, забезпечили всіма навчальними матеріалами, партами.Дуже багато наших випускників прославили не тільки наше місто, а й Україну. Навчались тут письменники, поети, чиновники, серед яких колишній міський голова Юрій Овчаренко. Також особливістю нашої школи є те, що маємо індивідуальний тепловий пункт, який регулює подачу тепла до школи, цьогоріч зробили капітальний ремонт їдальні.Серед усіх шкіл Прикарпаття за результатами цьогорічного ЗНО посіли 25 місце. Для нас основне - це наші учні, ми прагнемо, насамперед, виховати достойних людей. Напередодні Дня вчителя хочу привітати всіх освітян міста з цим гарним святом і побажати здоров’я, добра, натхнення", - підсумовує Володимир Семчук, директор школи, а за сумісництвом - вчитель історії.Також ми відвідали діток на заняттях хору. Це учні з різних класів, які мають задатки до музики та люблять співати. Під акомпанемент фортепіано вони заспівали пісню, яку наразі вивчають."Життя школи дуже насичене і різноманітне, щодня відбуваються якісь події, з дітками працювати інколи складно та водночас весело – вони відкриті, цікаві, допитливі, я навчаю їх рідної мови, читання, а також англійської", – ділиться педагог-організатор пані Уляна.


 

Коломийська загальноосвітня школа I – II ст. №10Невдовзі школі виповнюється 93 років. Зараз тут навчається 285 дітей. А також цьогоріч було набрано 40 першокласників - два класи по 20 дітей.

"У нас дуже дружній колектив, хороші діти, також ми працюємо в напрямку "Родинна школа", тісно співпрацюємо з батьками. Віддаючи діток до нашої школи, батьки знають, що ті перебувають під пильним наглядом, під нашою опікою.Для мене бути вчителем – це покликання, потрібно любити діток, свою справу, тоді все вийде", - підсумовує Ольга Іванівна Титик, заступниця директора з навчально-виховної роботи, вчителька молодших класів.Під час запису цього коментарю юрба дітей з посиленою увагою спостерігала за нами, хтось позував, хтось просто з цікавістю слухав. Багато діток гралось на вулиці зі своїми вчителями. Опісля ми побували у різних класах.Класний керівник 1- А класу розповідає, що за 10 років своєї праці помічає зміни."Завдяки міністерству ми маємо мультимедійне обладнання, нові меблі, ноутбуки, все для дітей. Змінились самі учні - вони стали відвертіші, не бояться висловлювати свою думку. В новій українській школі наше завдання - навчити дітей вчитися, а також за допомогою гри дати нові знання.


За 10 років наша школа змінилась також візуально. Сама професія вчителя - дуже хороша, позитивна. Ти весь час бачиш дитячі зацікавлені очі.Сьогодні ми йшли перший раз з класом на екскурсію, несучи в руках контейнери, і навіть люди, яких ми зустрічали, запитували: "А що ви, яйця несете?", а діти відповідали: "Це не яйця, тут ми збираємо все цікаве". Діти збирали листочки, камінці тощо. Це було спостереження за живою і неживою природою", - каже Надія Василівна.

Автор: Віталій БИРЧАК
Фото: Андрій КАНЯ

Читайте також фотопроект про гімназію ім. Грушевського та природничо-математичний ліцей