ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Сьогодні Церква відзначає одне з 12 найбільших свят у році – Преображення Христове

19 серпня наша Церква відзначає одне з дванадцяти найбільших свят у році – свято Преображення Христового.

Одною із важливих ознак Преображення було велике світло на Таворі: "обличчя його сяяло, наче сонце, а одежа стала білою, наче світло" (Мт. 17, 2).

Цим знаком Ісус відкрив вибраним апостолам усю красу свого божества, щоб духовно зміцнити їх на час своїх страждань і на майбутню їхню місію.

Своїм Преображенням, а зокрема зміною свого вигляду, Христос показав апостолам усю красу свого Божества, первісну красу людської природи, об’явив себе як правдиве джерело всякого добра і краси та Любові.

Подія Преображення Ісуса Христа на Таворі вказує нам шлях до зміни життя.

Вона пригадує нам важливу істину, що будь-які зовнішні зміни в особистому житті, у родині, суспільстві починаються у душі людини, у зміні способу мислення, наверненні серця до Бога.

Лише тоді, коли людина під впливом світла Божої ласки зрозуміє, що земне життя є короткочасне, швидко проминає, і нічого з того, що здобула на землі, душа не забере з собою до вічності, крім добрих вчинків, тоді вона почне інакше ставитися до життя, до інших людей.

Коли серце людини буде відкрите на світло Божої ласки, тоді це світло зможе преображати нас самих і наше життя, стосунки з людьми, тоді кожен з нас зможе сказати, як апостол Петро – Господи, добре нам, щасливо бути і жити з Тобою.

Нехай же думка про Небо і його невимовні радощі ніколи не виходить нам із пам'яті як у щасливих, так і в сумних та прикрих хвилинах нашого життя.

Думка про Небесну щасливість нехай ніколи не покидає нас, сподіваймося, що і для нас настане день Преображення і вічної нагороди! Тому піднесімо наші душі й серця вгору, де Господь з розпростертими й простягнутими до нас руками очікує на нас, щоб допомогти нам осягнути Його Царство.

АВТОР: о. Володимир Білослудцев

Джерело: пресслужба катедрального собору