Як повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України з нагоди пам’ятної дати створено сайт про її життя. Ресурс створений до 150-ліття співачки, ювілей якої відзначають 23 вересня, і ця дата входить до переліку пам’ятних дат під егідою ЮНЕСКО.
Відтепер дізнатися про життя і творчість української оперної діви Соломії Крушельницької можна на сайті krushelnytska.mkip.gov.ua, який розроблений за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти та Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.
Сайт присвячений біографії національної легенди, чий надзвичайний голос та неповторність акторського перевтілення підкорили серця мільйонів людей у багатьох країнах. Тут можна дізнатись цікаві факти з життя співачки. Адже її історія – це яскравий шлях успіху надзвичайно талановитої, харизматичної та цілеспрямованої жінки.
Крім того, всім охочим стали доступними фотографії, оперний репертуар, деталі концертної діяльності, рецензії на творчість співачки, інформація про міста та театри, в яких виступала оперна діва, а також дискографія відомої українки.
Слід відзначити, що в межах відзначення ювілею Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької підготував низку заходів: гранд-концерт за участі відомого італійського диригента «Соломія. Brava!», оперу та балет, що присвячені співачці, а також лекцію-концерт, виставку, презентацію книги та концерт юних музикантів.
До слова, Соломія Крушельницька виступала в Коломиї тричі: 23 червня 1898 року, коли після її концерту в щадничій касі на комерсі/частунку поділилася своїм келихом шампанського з Василем Стефаником; у вересні 1928 року, коли вона виконувала відомі світові оперні арії різними мовами та українські народні пісні; 25 червня 1932 року, коли співачка давала доброчинний концерт, дохід від якого призначався на допомогу голодуючим гуцулам.
На фото: Соломія Крушельницька. Фото зроблене 1898 року в салоні коломийського фотографа, українця Омеляна (Еміля) Юркевича. Світлина з колекції Миколи Савчука