ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Сьогодні християни східного обряду святкують Благовіщення

Благовіщення Пресвятої Богородиці — велике дванадесяте свято, третє за значенням  свято після Великодня і Різдва Христового. Християни східного обряду відзначають Благовіщення 7 квітня, західного — 25 березня. 


В цей день архангел Гавриїл провістив діві Марії, що вона непорочно зачне від Cвятого Духа і народить Сина Божого — Ісуса Христа.


Коли Марії було 12 років, Бог сповістив, що вона народить Сина Божого. А після того, як Марію заручили з Йосифом, з’явився до неї архангел Гавриїл і сказав: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престол Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця.» Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, — тим-то й Святе, що народиться, назветься — Син Божий. У Бога нема неможливого.» І сказала Марія: «Я раба Господня, нехай буде мені по твоєму слові»


В Назареті, на тому місці, де Архангел Гавриїл благовістив Діву Марію, побудований храм в пам’ять Благовіщення Богородиці.


Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення< встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва.


У Коломиї на честь свята Благовіщення названа найдавніша церква – Благовіщення Пречистої Діви Марії, збудована у 16 ст.
 Торік  благодійний фонд "Покуття" з ініціативи Андрія Іванчука взявся за реставрацію коломийської Церкви Благовіщення, адже вона була за крок до руйнування.


Читайте також: Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії у Коломиї: збереження пам’ятки від руйнації