Софійський собор у Києві може втратити статус об'єкта світової спадщини ЮНЕСКО. 10 липня в Стамбулі має відбутися засідання організації, де обговорять це питання, - пише gazeta.ua.
Причина в незаконній забудові на вул. Олеся Гончара, 17/23. Споруда не має перевищувати 27 м. Зараз її висота становить 38 м.
"Забудова центральної частини міста має свою певну висотну стелю. І виходити за її межі - це означає порушувати, так звану "блакитну лінію", що негативно позначатиметься на видовому розкритті Софійського собору з боку Лівого берега Дніпра і навіть в середині кварталів міста", - каже археолог в Національному заповіднику "Софія Київська" Тимур Бобровский.
Сьогодні проходило засідання Київської міськради, де розглядали це питання.
Голова тимчасової контрольної комісії Ольга Балицька доповіла про стан забудови. Вона наголосила, що якщо забудовник не погодиться знизити поверховість споруди, то втрутяться правоохоронні органи.
"Нове будівництво на цій території можливе на підставі історико-містобудівних обгрунтувань. Тобто, як казав Козьма Прутков, "якщо не можна, але дуже хочеться, то можна". Інвестор, якщо дуже хотів побудувати будівлю на вул. Гончара 17/23, замовляв історико-містобудівне обґрунтування. Це комерційний продукт. Чим вищу суму заплатить замовник виконавцю, тим більшою буде кількість поверхів, глибина паркінгу, масштабність і т. д. Це жахлива практика в нашій країні", - пояснює член колегії головної ради Українського товариства охорони пам'ятників історії та культури Ірина Нікіфорова.
Комісія вимагає зниження поверховості об'єкта, розірвання договору оренди із забудовником, прискорення досудового розслідування кримінального правопорушення з боку забудовника.
"Позиція міської влади незмінна — дана забудова маэ повністю відповідати усім вимогам законодавства у місті", - сказав секретар Київради Володимир Прокопів.
Раніше повідомляли, що незаконне будівництво, яке загрожувало викреслити Софію Київську зі списку культурної спадщини ЮНЕСКО, зупинила київська влада за підтримки місцевих активістів. Зараз відомо, що роботи знову тривають.
У разі внесення Софії до чорного списку, згідно з правилами ЮНЕСКО, до реєстру всесвітньої спадщини не можна буде додати будь-які інші об'єкти, розташовані на території України.
Фото: pilgrimage.in.ua