ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Славний Княждвір відсвяткував 600 років з часу першої писемної згадки. ФОТО

Як писало "Дзеркало", 12 липня Княждвір відзначив 600-ліття з часу першої писемної згадки. З нагоди цієї дати відбулися масштабні святкування.

Найвищою нагородою Коломийщини – медаллю «За заслуги перед Коломийщиною» нагородили Василя Футулуйчука – депутата Коломийської районної ради, історика, автора книги «Княждвір».

- Колись я, випускник історичного факультету, задумав написати книгу про своє село, - згадує письменник. - Перше видання вийшло ще 1998 року в Донецьку. До другого я 10 років збирав матеріали - хотілося завершити до 600-річчя. Основною полемікою була перша згадка про село. Ми не могли знайти конкретну джерельну базу. Тоді звернулися до обласного архіву й отримали офіційну відповідь: перша згадка про Княждвір датується 1419 роком. Це - ціла історія кожного з нас, кожної родини, нашої України. Ми не ставимо крапку на дослідженнях. Я працював над матеріалами про долі людей і вважаю, що тут -  ще не початий край роботи. Це залишається молодим дослідникам, патріотам нашого села. Нехай їм щастить!

Василь Футулуйчук каже, що видати книгу сьогодні – непроста справа:

- Ми завершили роботу, але потрібні були ще кошти для друку. Ми відкрили рахунок, куди небайдужі люди надсилали гроші: хтось на одну книгу, хтось на дві та більше. Я, як голова ініціативної групи, звернувся за допомогою до кількох депутатів. Відгукнувся тільки БФ «Покуття», створений за ініціативи Андрія Іванчука.

На цьому подарунки Княждвору не завершилися. Фонд «Покуття», заснований з ініціативи Андрія Іванчука, у рамках комп’ютеризації навчальних закладів Коломийщини подарував сільській школі комп’ютерний клас.

- Княждвір, - наголошує Андрій Іванчук, - це історія Галицько-Волинського князівства, провідників княжої держави. Це - мальовнича природа, адже місцеве повітря настояне на тисових лісах, він є окрасою й унікальністю Покуття. У Княждворі живуть сумлінні господарі й дбайливі господині.

А найважливіше — княждвірські люди завжди були патріотами і переймалися долею України. Нехай у Княждворі завжди перебуває дух наших князів, вічно буяють тисові ліси над Прутом і кожна оселя повниться щасливим дитячим сміхом! Я дуже щасливий, що благодійний фонд «Покуття» долучився до свята для мешканців і гостей села, – наголосив Іванчук.

Громада села подарувала Андрієві Іванчуку сувеніри на згадку про 600-ліття Княждвора.

«Я дуже втішений, що для нашої громади так гарно організували це свято. Долучилися наші працівники культури. Але левову частку допоміг БФ «Покуття». Але це не тільки сьогодні, ми співпрацюємо з фондом багато років у різних сферах, - наголошує голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак. -  Це освіта, спорт, організація різних заходів. Надіємося, що співпраця наша продовжиться і надалі».

Юлія МАРЦІНОВСЬКА