ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Шепарівцями ходити пішки небезпечно: чим живе село, приєднане до Коломиї

На початку вересня 2018-го року Шепарівці приєдналися до об’єднаної коломийської громади. Кращих варіантів село не мало, і воно всім відомо. Шепарівці – це в’їзна територія до Коломиї з двох широких магістралей – зі Львова і з Закарпаття.

У Шепарівцях розташовані два респектабельні готельно-харчові комплекси, у яких свої автографи залишають президенти й дипломати – "Колиба вуйка Василя" й "Шепіт лісу". (Нещодавно у "Шепоті лісу" обідав діючий президент України Петро Порошенко під час відвідин Коломиї. "Як там перед тим усю кухню ретельно перевіряли!" – каже не на диктофон старостиха).

Староста Шепарівців Ірина Муцак розповіла нам про проблематику села, про видатки й доходи в новому статусі суб’єкта Коломийської ОТГ. Про це ми повідомимо пізніше.

Та ось, що ріже в вічі одразу, як минаєш дорожню розв’язку-кільце: центральна дорога державного значення бездоганно заасфальтована (її обслуговує київська фірма). Наскільки це комфортно для транспорту, настільки дискомфортно для пішоходів. Безпечно центральною вулицею села ти можеш тільки проїхати. Якщо йдеш пішки, ризикуєш потрапити під колеса авто. Вузьким узбіччям, застеленим річковим шутром, прохід украй незручний. Тому пішоходи йдуть по трасі на відстані простягнутої руки від смертельної небезпеки. Керівництву Коломиї варто над цим подумати, – так міркують мешканці села.Тепер про гроші. Ось, яку бухгалтерію нам відкрила старостиха.

Два мільйони гривень податку з зарплати фізичних осіб село дає від одного лиш водоканалу. Ці кошти відтепер ідуть в казну об’єднаної Коломиї. І мають повертатися на розвиток інфраструктури Шепарівців. Вже визначено пріоритети: 1 млн. 240 тисяч гривень – на перекриття школи й заміну вікон, від літа почнуться роботи. 400 тисяч потягне ремонт старенького, але ще цілком пристойного клубу. 300 тисяч піде на ремонт сільради й заміну вікон у ФАПі. Залишок – на пам’ятник Шевченкові.

Попри Шепарівці несе свої води річка Прут, яка має властивість виходити з берегів у час інтенсивних дощів. Необхідно укріпити береги. Болячка хронічна, її вже роками не вдається вилікувати. Торік, коли село ще перебувало в складі району, на такі потреби район виділив 95 тисяч гривень – при "ціні питання" в сумі 17 мільйонів. Саме така на сьогодні вартість 500 метрів берегоукріплення. Мер Коломиї Ігор Слюзар обіцяв посприяти.

– З приєднанням до Коломиї ми ввели в межі села землі, які рахувалися поза його межами, – каже Ірина Муцак, – і ми ними не розпоряджалися. Переважно це занедбані лісові ділянки. Тепер ця земля є нашою і ми можемо залучати інвесторів для її використання. Там можна споруджувати відпочинкову зону.

На території дитсадка й школи будуватимуться очисні споруди. Необхідні кошти вже майже надійшли, запевняє Ірина Муцак.

АВТОР: Андрій МАЛАЩУК

Читайте також: Три мільйони для Товмачика. Чим живе село, приєднане до Коломиї