Політика
Сесія міської ради: депутати обговорювали конфесійні, спортивні та стратегічні питання
25 Травня 2017
У п'ятницю, 25 травня, відбулася 21-ша сесія Коломийської міської ради.
Розпочалося засідання з нагородження, що останнім часом відбувалося доволі часто. Цього разу нагороджували міського голову Ігоря Слюзара. Мер отримав відзнаку Українського козацтва "За гідність та патріотизм".
Після цього депутати взялися за роботу. Розпочали із запитів та звернень.
Володимир Мельничук закликав міську раду виділити кошти на забезпечення хворих дітей із діабетом відповідними ліками; Любомир Бордун та Тарас Боднарук просили зробити капітальний ремонт вулиць Торговиця та Стефаника відповідно; Віктор Будзінський - встановити дорожні знаки на перехрестях міста. Іван Гуменюк звернув увагу на проблему бездомних собак, яка у Коломиї набула великих розмірів.
Ігор Костюк порушив питання приналежності Благовіщенської церкви до Московського Патріархату. На думку депутата, юридичних підстав для цього немає, і церква повинна бути передана українській церкві.
Атовець Василь Кузьмин закликав вирішити це питання якнайшвидше, бо це неприпустимо, щоб пам’ятка архітектури була у розпорядженні московського патріархату. Міський голова Ігор Слюзар висловив своє бачення виходу із ситуації, яка склалася довкола конфесій та культурної спадщини Коломиї, а саме – Благовіщенської церкви. Голова міста пропонує насамперед заручитися підтримкою церковної громади та переконати її перейти до української церкви.
Після запитів народні обранці перейшли до розгляду порядку денного. Першим питанням у ньому була чергова реорганізація дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Якщо півроку тому влада й депутати переконували громаду та самих себе, що оптимальним варіантом для міста буде створення трьох ДЮСШ, то вже сьогодні вони переконують, що краще буде їх усіх об’єднати в одну.
Леся Бєлявська запитала про моральний бік проблеми. Зокрема результатом реформи було звільнення із ДЮСШ трьох найкращих тренерів з боротьби. От пані Леся запитала, чи будуть вони відновлені.
Володимир Колесник, який доповідав щодо цього питання, відповів, що Василь Хмуляк вже працює, а стосовно відновлення Олександра Єжова та Андрія Хмуляка треба сідати за стіл переговорів і розмовляти.
Любомир Бордун спитав, чому при призначенні директора об’єднаної ДЮСШ не передбачено конкурс та затвердження його кандидатури сесією міської ради, і запропонував внести ці норми у статут ДЮСШ.
Свою пропозицію додав також Ігор Слюзар. Він запропонував викреслити з вимог до директора наявність вищої освіти з фізичного виховання як обов’язкову умову. На його думку, директор школи має бути не стільки спортсменом, скільки менеджером. Депутати пропозицію врахували й ідею об’єднати три ДЮСШ в одну підтримали – 31 "за".
Другим питанням було затвердження Стратегії розвитку Коломиї на 2017-2027 роки. Про цей документ ми вже писали і детально його аналізували.
Також народні обранці проголосували за виділення коштів на реалізацію проектів-переможців так званого громадського бюджету. За результатами голосування громади перемогли проекти естетичного облаштування території міського пологового будинку, облаштування спортивного майданчика в школі №4; інклюзивний дитячий майданчик; встановлення спортивного майданчика в школі №5, облаштування парковки на вулиці Мазепи, 274, рухова активність "Здоровий спосіб життя – здорова нація", будівництво спортивного майданчика на вулиці Довбуша та видання книжки "Вулицями стародавньої Коломиї".
Крім уже вказаних, депутати розглянули низку бюджетних, комунальних та земельних питань.
Віктор ФІТЬО