ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Щомісяця по 2 людини з єврейської громади Коломиї виїжджають на батьківщину до Ізраїлю

На сьогоднішній день єврейська община в Коломиї налічує 81 людину.

Єврейська громада не дуже велика зараз. Якщо в 2005 було 350 людей, то зараз 81.

Про це Дзеркалу медіа повідомляє голова єврейської громади Коломиї Яків Заліщикер.

"По-перше, в нас за останні чотири роки померло 14 чоловіків. Мені зараз 65 років і я майже наймолодший. Тільки двоє є молодших за мене, всі решта – старші. За останні роки померли люди, яким 95, 99 років було.

2 людини в місяць виїжджають до Ізраїлю на постійне проживання. Тому що за законами Ізраїлю, всі євреї є громадянами цієї країни. Навіть не треба чекати. Ти приїхав в аеропорт, тобі за годину зроблять паспорт ізраїльтянина".

Люди виїжджають через конфлікт, який розпочався у кінці 2014 року на кладовищі на вул. Чехова, якому 250 років.

Плитам, які поставили на стінах пам’яті, по 220 років. Це ті, які нам вдалось знайти. За часів Хрущова це кладовище знищили. Зараз у нас ситуація антисемітизму, який сильно вкорінився. Завжди шукають винних. Ми вже не можемо бути винними. Нас дві чи одна сота відсотка. Як ми на щось можемо вплинути? Ніяк.

А наші люди з громади підтримують все це. Після того, як розпочались напади на мене, на кладовище, люди почали боятися, тому й виїжджають.

Україна займає одне з перших місць по еміграції до Ізраїлю.

Більше читайте в інтерв'ю: “Після нападів на мене і кладовище євреї виїжджають з Коломиї до Ізраїлю – приблизно двоє щомісяця”, – Яків Заліщикер

До теми: Меморіальний сквер, а не кладовище. Облсуд не задовольнив позов єврейської громади Коломиї