Літом, коли люди виїжджають відпочивати на природу, завжди є ризик стати жертвою укусів різноманітних комах. Декотрі укуси проходять швидко, а із вкрай важкими укусами потрібно звертатися до лікарів.
Тому рекомендуємо соцкористувачам ознайомитися із 12 видами найпоширеніших укусів, яких ви можете зазнати, перебуваючи на прогулянці в місті або за кордоном в екзотичному відпустці, інформує Бліц-інфо.
Сьогодні поговоримо про перші шість найпоширеніших видів укусів комах, що можна одержати, перебуваючи на природі чи дома.
1. Комар
Укуси комарів на шкірі мають вигляд рожевих папул, що мають обриси кола, краплі. Якщо місце укусу розчісувати, воно стане червоного кольору, тому що слина комара потрапить в навколишні тканини, що посилить реакцію. Бувають випадки, коли на місці укусу проявляється алергічна реакція з набряком.
Лікуємо укуси комарів:
Нашатирний спирт. Щоб зняти почервоніння від укусу комара і свербіж, обробіть шкіру ватним тампоном, змоченим в розбавленому нашатирному спирті (столова ложка спирту на 3 столові ложки води) або в розчині питної соди (чайна ложка соди на склянку води).
Увага!
Меновазин. Для того щоб зняти свербіж, набряк і роздратування, змастіть хворе місце спиртовою настоянкою меновазину. Це дуже ефективний засіб - нітрохи не гірший роз рекламованих дорогих імпортних гелів.
Сода. Додайте до чайної ложки соди невелику кількість води, щоб вийшла густа маса. Зробіть з неї маленьку кульку і прикладіть до хворого місця. Зверху обмотайте мокрою тканиною. Через три години кульку поміняйте.
Сіль. Пухирі від комариних укусів швидко зникнуть, якщо ви натрете їх дрібною харчовою сіллю. Тільки розтирайте шкіру обережно, щоб не допустити пошкодження.
2. Муха
Укус мух залишає червону пляму і надзвичайно болючий. Комаха може переносити захворювання під назвою кроляча лихоманка. Симптоми: виразки на шкірі, лихоманка, головний біль.
Для зниження неприємних проявів, а також ризику інфікування після укусу мухи осінньої жигалки або ґедзя слід провести кілька нескладних заходів невідкладної допомоги:
- Промивання ранки великою кількістю чистої протічної води.
- Обробка розчинами антисептиків - можна використовувати перекис водню, хлоргексидин, зеленку.
- Знизити прояви запальної реакції за допомогою спеціального засобу від укусу комах (бальзам Гардекс) або протизапальних медикаментів для локального зовнішнього застосування (мазь Локоїд). Дезінфекція ранки після укусу мухи перекисом водню
- Боротися з можливими алергічними реакціями слід за допомогою доступних вам антигістамінних засобів, до яких відносяться Лоратадин, Діазолін, Супрастин, але після консультації з лікарем.
- Пов'язка з розчином соди або борною кислотою допоможе вгамувати свербіж.
- Сік подорожника — теж хороший засіб. Ним просочують стерильну серветку і прикладають до ранки.
- Вгамувати біль і усунути набряклість допомагає сік свіжого полину.
- Промити це місце мильною водою.
- Покласти лід на 10-15 хвилин.
- Змастити антисептиком (краще 70% спиртом або горілкою).
- При сильному свербінні і почервонінні можна застосувати аптечні засоби від укусів мурах (бальзами або мазі): "Золота Зірка", «Вітаон», «Феністил гель», «Адвантан».
- Місце укусу необхідно ретельно промити під струменем холодної води, використовуючи господарське мило;
- при пошкодженні кінцівки її слід знерухомити для профілактики проникнення отрути в підшкірну клітковину і здорові ділянки тканин;
- місце укусу потрібно обробити розчинами з антисептичною протимікробною дією: перекис водню, хлоргексидину біглюконат, йод, зеленка, етиловий спирт, мірамістин, фурацилін;
- локалізувати зону поширення токсинів можна перетягуванням руки або ноги (без порушення кровообігу!) еластичним бинтом трохи вище області укусу;
- на почервонілу ділянку шкірних покривів накласти холодний компрес у вигляді шматочків льоду, обгорнутих щільною тканиною.