ЛЕСЮК Юрій. Хроніки мандрів і мрій. – Івано-Франківськ: Місто НВ, 2015. – 326 с. [Наклад 100 прим.].
Автор книжки – відомий митець і педагог, заслужений художник України, уродженець с. Ковалівки Коломийського р-ну, який живе у Львові, подарував читачам нове видання. Перед цим схвальну оцінку отримали його спогади «Аромат червоних йон» (2010). У новій книжці автор поєднав мемуаристику і подорожні нариси, оповідаючи про свої закордонні поїздки та занурюючись у молоді літа. Відчутно, що Ю. Лесюк – художник, який має чіпку пам’ять, образне мислення, а головне – не перевантажує текст. В особі автора ми впізнаємо нашого краянина, в єство якого міцно ввійшли родинні вартощі, народні традиції та патріотичні переконання. Читається текст легко, особливо збагачують його іронічні штрихи. Гадаю, читач не розчарується у новому виданні, яке, на жаль, побачило світ заскромним накладом.
ВАСИЛЬЧУК Микола. За голосом навздогін. – Коломия: Вік, 2015. – 176 с. [Наклад 500 прим.].
Книжку присвячено життю й подвижницькій праці фольклориста і хорового диригента Порфира Демуцького (1860 – 1927), який жив і працював на Черкащині. Свого часу в тих краях жив автор, письменник, кандидат філологічних наук Микола Васильчук. Уродженець Великого Ключева, а тепер мешканець Коломиї він змалював постать Демуцького на тлі власних вражень від сприйняття Жашківщини на Черкащині у другій половині 20 ст.
Передмови написали Євген Баран та Олександр Сторожук. Зокрема, перший зазначив, що «Книга написана легко, доступно, без засилля фактажу. Все у ній гармонійне і пізнавально-інтригуюче». Видання проілюстроване витинанками Тараса Крамаренка.
Пісенник українця. Збірник /Упорядник Любомир Глушков. – Коломия: Вік, 2015. – 96 с. [Наклад не вказано].
Співаники нашого народу мають давну тяглість, хоч не так часто з’являються на місцевому рівні. Тому поява такої книжки завжди приємна. Тим паче, що упорядник – керівник Коломийського району, який не лише любить співати, знає народні пісні, але й зладив такий збірник для інших співаків. Завдяки малому формату книжку легко носити з собою і використовувати.
Книжка тематично поділяється на патріотичні й вояцькі пісні, пісні про маму, про кохання, про Коломию, вміщено найпопулярніші колядки. Упорядник написав передмову, а в кінці подав список використаних джерел.
Впадає у вічі, що Л. Глушков зібрав найпопулярніші під цю пору пісні, які співають на весіллях, іменинах, ювілеях наші краяни. Тобто, він зафіксував місцевий народний репертуар початку 20-го століття, і в цьому є подвійне значення пісенника.
Коломия – місто-писанка. Путівник для гостей / Автори текстів Микола Савчук та Василь Нагірний. – Івано-Франківськ, 2015. – 64 с. [Наклад 1000 прим].
Книжку видала Туристична асоціація Івано-Франківщини в рамках проекту «Східноєвропейські перлини: створення та просування продуктів міського культурного туризму в транскордонному просторі». Цей проект, для якого обрано шість міст Західної України та Східної Польщі, в т. ч. й Коломию, – має партнерів і в Польщі, і в Україні, зокрема Коломийську міську раду.
Путівник-довідник добре прислужиться туристам і мандрівникам, які відвідують місто над Прутом, ознайомить їх з нашою минувшиною і сьогоденням, порадить як ліпше оглянути Коломию, де тут похарчуватися, скористатися різними послугами. Видання щедро ілюстроване світлинами фотографів, є тут мапка середмістя.
Книжка побачила світ не лише українською, але й польською та анґлійською мовами.
САВЧУК Микола. Наш Яким Юрович. – Коломия, 2015. – 76 с. + 16 іл. [Наклад 200 прим.]. – Серія «Бібліотека Коломийщини». Вип. 3.
Книжка коломийського автора розповідає про життєвий шлях одного з найталановитіших синів Великого Ключева, громадського і культурно-освітнього діяча Якима Ґушула (1915 – 1998). Відмінник місцевої школи, член «Просвіти» він у кінці 1930-х вибивався на місцевого лідера. Друга світова війна застала його в однострої польського жовняра. А потім був полон, 10-денний голод, примусові роботи в Берліні та тривалі переслідування енкаведистів. Незважаючи на сирітську долю та постійну загрозу з боку радянської влади, Яким Юрович зумів піднести на високий рівень культуру села, зберегти і передати дітям найкращі людські й християнські чесноти, залишався до останніх днів доброю і милосердною людиною.
Книжка читається легко, вражає цікавими фактами й екскурсами в минуле. Видання збагачене рідкісними світлинами. Фінансово друк книжки підтримали уродженці Великого Ключева.
Популярні новини
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024