ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Що нового прочитати: 6 книжкових новинок Коломиї

ЛУКАНЮК Богдан. Музичний часокількісний ритм. – Львів, 2017. – 304 с. [Наклад – 300 прим.]

Напередодні ювілею відомого етномузикознавця, уродженця, а тепер і мешканця Коломиї професора Богдана Луканюка побачила світ його книжка. Власне це теоретико-методологічне дослідження, в якому дається принципово нове тлумачення поняття ритму та на цій підставі вперше (!) розкривається сутність його часокількісного (квантитативного) типу, що широко використовується у світовій музичній культурі, зокрема й усної традиції. У книжці вперше виясняється сутність і специфіка безакцентного музичного ритму українських народних пісень, а також викладено свіжі, вельми незвичні погляди на середньовічну західноєвропейську, арабську й античну теорії ритму (ця остання трактується як правила підкладання слів під короткі та довгі часові одиниці мелодії). Це свого роду сенсацйне видання повинно б викликати реакцію науковців,зацікавлення літературо- й музикознавців.

Втрачений край / Упор. Леся Белявська. – Коломия: Вік, 2017. – 96 с. [Наклад – 300 прим.]У книжці-збірнику зібрано спогади про переселенчо-депортаційні процеси 1944 – 1947 рр. на етнічних українських землях (Холмщина, Підляшшя, Надсяння, Лемківщина), які внаслідок повоєнних комуністичних кордонних переділів відійшли до Польщі.
Видання складається з двох розділів: у першому вміщено спомини виселенців і переселенців з Закерзоння, які живуть у Коломиї, а в другому подані короткі довідки про депортованих громадян, які внесли вклад у духовний, соціальний та економічний розвиток нашого міста. Безперечно, ця тема матиме своє продовження.
Упорядник книжки "Втрачений край" Л. Белявська також походить з переселенчої родини Мотилів, з села Дубровиця, з якого 1945 року вивезли українців. Тому тема їй добре знайома.

Вартості виданню додають і рідкісні світлини.

Обличчя війни без гриму. Нариси про героїв АТО з Коломийщини. Вип. 2. Автор текстів Андрій Малащук. – Коломия – Чернівці, 2017. – 40 с. [Наклад – 2000 прим.]

Це другий випуск "Дзеркала Коломиї" про учасників воєнних подій на сході України, зокрема про вояків АТО, які перебувають у складі 10-ої гірсько-штурмової бригади, дислокованої в Коломиї. Не всі вони народилися на Прикарпатті, але в Коломиї вони живуть і служать, і вписуються в історію нашого міста. Як зазначає в передмові автор текстів Андрій Малащук, "...в бліндажах і окопах Донбасу твориться майбутнє України… Загиблим – пам’ять, живим захисникам Вітчизни – наша повага й увага".
Видання великоформатне, добротно надруковане, збагачене ілюстраціями героїв. Автор А. Малащук вмістив 17 нарисів про героїчні й трагічні історії наших вояків, кожна з яких могла б стати книжкою чи кінострічкою.

Як і попередній випуск, цей теж фінансово підтримав благодійний фонд "Покуття" за ініціативи Андрія Іванчука.

РЕМША Анеля. Вальс для осіннього листя. Вірші. Ілюстр. В. Франкевича. – Косів: Писаний Камінь, 2017. – 68 с. [Наклад – 100 прим.]

Друга збірка учительки коломийської другої школи Анелі Ремші складається з чотирьох розділів і репрезентує її ліричні вірші і тексти. Є тут також присвяти. Відкривають книжку передмови поетів М. Лазарука та В. Рябого.

 

 

ГАЄВИЙ Микола. Веселка на долонях. Вірші для дітей. – Коломия, 2017. – 24 с. [Наклад – 150 прим.]

У новій збірці автор з Нижнього Вербіжа, член товариства "Просвіта" Микола Гаєвий продовжує улюблену тему – оспівує навколишній світ природи, зокрема улюблені наші квіти. Через поетичне слово юні читачі довідаються про чорнобривці й бузок, чебрець і нагідки, троянду й волошки та багато інших кольорових рослинок, яких ми знаємо більше чи менше, впізнаємо за виглядом і запахом.

Книжка проілюстрована світлинами квітів і стане цікавою для наших маленьких читачів.

ФЕДОР Христина. Осінній кави аромат і екстрачорний шоколад. Вірші. – Коломия, 2017. – 64 с. [Наклад – 100 прим.]

Це перша збірка перекладачки й філолога Христини Федор, якій вона дала римовану назву. У книжці, яка складається з чотирьох розділів, вміщено багато віршів переважно ліричного характеру, римовані роздуми авторки, її звернення до читачів, а також промовисті слова видатних людей.

 

 

Себастіян АБЕТКА

Читайте також: Що нового прочитати: книжкові новинки Коломиї (березневий огляд)