ДАНИШ Дмитро. Горбанева криниця. Спогади та роздуми. – Коломия, 2016. – 256 с. [Наклад 50 примірників.]
Автор – колишній педагог, директор Рунґурської школи, мешканець смт. Печеніжина розповідає читачам про пережите й почуте, доповнює краєзнавчу інформацію нашого краю.
Появі книжки Д. Даниш завдячує відомому фермерові, меценатові й громадсько-політичному діячеві Петрові Книшукові.
Залюблений у "Сьомий континент". Людина і поет Ярослав Свищук / Упор. М. Васильчук. – Івано-Франківськ: Фоліант, 2016. – 74 с. [Наклад 250 примірників.]
Ця книжка – 5-й випуск книжкової серії "Бібліотека Коломийщини". З’явилася вона до 70-річчя талановитого поета, уродженця с. Малого Ключева Ярослава Свищука (1946 – 2015). Це перша, на жаль посмертна, збірка автора, якому віщували велике літературне майбутнє, однак радянська дійсність внесла свої жорстокі корективи у долю юного поета.
У книжці зібрано відомі упорядникові вірші Я. Свищука, а також спогади про нього М. Савчука та М. Васильчука.
Фінансово книжку підтримали міськрайонне товариство "Просвіта" (голова В. Глаголюк), уродженець Малого Ключева, заслужений журналіст України Василь Туглук з Києва та підприємець Роман Боєчко.
Поетична енциклопедія "Герої Майдану". – Т. 1 / Упор. О. Федишин – Івано-Франківськ, 2016. – 230 с. [Наклад 1000 примірників].
У цій книжці автори віршів з різних куточків України оспівали активних учасників Революції Гідності, яких удостоєно звання Героя України. Як зазначено в анотації, "книжка написана любов’ю і слізьми". У ній опубліковано вірші й авторки з Коломиї та водночас й упорядника збірки Оксани Федишин, зокрема "Народною долею він занедужав" (про коломийця-героя Богдана Калиняка) та "Снайпер розстріляв доброту і любов" (про героя Ігоря Ткачука з Великої Кам’янки).
Фінансово це видання підтримав уродженець Коломиї, народний депутат України Олександр Шевченко.
Музеї Івано-Франківщини. Довідник /Упор. О. Бєлих, І. Лотоцька, Г. Максимців, М. Олійник. – Івано-Франківськ, 2016. – 128 с. [Наклад 500 примірників].
У вступній статті Г. Брицька та З. Федунків повідомляють, що в нашій області відкриті для огляду 232 музеї, з них 205 функціонують на громадських засадах.
У довіднику вміщено статті і про коломийські музеї: Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, Музей писанкового розпису, Музей історії міста Коломиї, Музей гумору "Весела оселя", а також Історико-краєзнавчий музей Олекси Довбуша в Печеніжині.
Книжка стане в нагоді туристам, мандрівникам, краєзнавцям.
Читайте також: Огляд книжкових новинок Коломиї за листопад
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024